Na co dzień śledzimy trendy, związane z obecnością elektroniki użytkowej nie tylko na rynku polskim, ale również u najbliższych nam sąsiadów. Ponieważ mamy sporo kontaktów w Czechach, na Ukrainie, na Białorusi i po części dzięki kontaktom rodzinnym Ukraińców – w Rosji – okazuje się, że na wspomnianych rynkach, w tym na rynku polskim znaczący udział mają smartfony Xiaomi. Pod nasz adres otrzymujemy bardzo dużo korespondencji związanej z aktywacją VoLTE i WiFi calling u operatorów, ale również tych związanych z aktualizacją firmware. Przypomnijmy, że aktualizacja firmware oprogramowaniem „nieproducenckim” może odbyć się wyłącznie po odblokowaniu bootloadera i zrootowaniu smartfonu. Natomiast aktualizacja oprogramowaniem Xiaomi może odbyć się w sposób przewidziany przez producenta. Aby przejrzeć możliwość aktualizacji oprogramowania możemy skorzystać na przykład z dwóch źródeł:
– strony internetowej pod adresem c.mi.com, gdzie zobaczymy która oficjalnie wersja jest wersją bieżącą dla danego modelu smartfonu
– serwisu xiaomifirmwareupdater.com, który na bieżąco śledzi wydawane edycje firmware, w tym te – które oficjalnie nie zostały jeszcze dopuszczone do dystrybucji, ale – mimo wszystko – są to wersje oficjalne producenta smartfonu
Aby zainstalować najnowsze oprogramowanie warto w ustawieniach telefonu wybrać jako region Szwajcarię lub Austrię, bo tu aktualizacje odbywają się najszybciej lub próbowac aktualizacji ręcznej, wybierając typ pliku z witryny xiaomifirmwareupdater.com jako Recovery i zainstalować go z poziomu Ustawienia / O telefonie / Wersja MIUI / (trzy kropki z prawej strony ekranu u góry ) / wybierz paczkę aktualizacji. Aby polecenie „wybierz paczkę aktualizacji” było dostępne klikamy do momentu uzyskania informacji o dodatkowym menu aktualizacji w numer wersji MIUI.
Samo rootowanie smartfonu, to dostęp do systemu na poziomie administratora, a co za tym idzie – dla mniej zorientowanego użytkownika – otwarcie furtki na włamania. Niemniej po procesie root mamy dostęp do specjalistycznych aplikacji, w tym do pełni funkcjonalności użytkownika bez licencji tak zaawansowanego narzędzia do monitorowania sieci, jakim jest aplikacja Network Signal Guru.
źródło: informacja własna (wk)
Dzięki za link do aktywacji VoWiFi. Właśnie włączyłem kodem w Orange Free na Kartę w Xiaomi Mi 9 (ponad 4 lata go już mam). Zobaczymy jak długo będzie działać. Jak na razie połączenie bardzo spoko: VoWiFi -> VoWiFi, VoLTE -> VoWiFi bez zarzutu.
Jak patrzę na wsparcie VoWiFi i VoLTE to z polskimi sieciami najlepiej wg mnie współpracuje Samsung.