Dokładnie miesiąc temu pisaliśmy o niedbale zrealizowanej instalacji nowobudowanej stacji bazowej T-Mobile w Jeleniej Górze, w dzielnicy Cieplice, przy ulicy Sadowej. Instalacji nie uporządkowano do dziś. Do dziś stacja również nie została uruchomiona. Będąc w temacie jakości dodajmy, że od około trzech tygodni klienci obu globalnych operatorów narzekają na jakość transmisji danych LTE stacji w Jeleniej Górze i sąsiedztwie. Transfery w dół spadły drastycznie, zaś zobaczenie prędkości download oscylujących powyżej 100Mbps to kwestia będąca w sferze marzeń. Mało tego, widać drastyczny wzrost wartości ping podczas testów speedtest. Dla przykładu, w stacji T-Mobile przy ul. Karola… Czytaj dalej →
Latest Posts Under: inwestycje Orange
Kilka dni temu, KIGEiT – którego członkami są m.in. wszyscy operatorzy sieci komórkowych w Polsce – opublikował materiał prasowy w temacie stosowania wzmacniaczy, których zastosowanie powoduje pojawienie się sygnału sieci tam, gdzie go nie ma. W materiale przypomniano o tym, że stosowanie tzw. repeaterów w myśl prawa w Polsce jest nielegalne, zaś stosować go mogą – na wniosek klienta – jedynie operatorzy sieci komórkowych w wersjach certyfikowanych. Żeby była jasność – nie znamy sytuacji – poza klientami korporacyjnymi – gdzie taki wniosek by uwzględniono. Dla podkreślenia wagi problemu wskażmy kwestie jak niżej: 1. operatorzy rzeczywiście… Czytaj dalej →
Orange Polska na półmetku realizacji strategii .Grow. Bardzo dobre wyniki za rok 2022 pozwalają potwierdzić wszystkie założone w niej cele. Pomimo trudnej sytuacji makroekonomicznej, zwłaszcza kryzysu energetycznego i dwucyfrowej inflacji, Orange Polska zrealizował cele na rok 2022 i jest na dobrej drodze do osiągnięcia ambicji strategii .Grow. Przychody firmy wzrosły o 4,7%, a rentowność operacyjna EBITDAaL o blisko 4% rok do roku. – Jesteśmy na półmetku realizacji naszej strategii .Grow i już dziś mogę powiedzieć, że pomimo wyjątkowo trudnego otoczenia gospodarczego przekroczyliśmy istotne kamienie milowe na naszej ścieżce wzrostu. Nasze kluczowe usługi kierowane do klientów… Czytaj dalej →
Jak informuje nasz śląski Korespondent, operatorzy globalni rozbudowują stację bazową przy ul. Murckowskiej 14 w Katowicach. Lokalizacja: dach budynku biurowego Green Park. Jak zobaczymy na fotografiach niżej – dołożono kolejne wsporniki, sugerujące instalację nieco krótszych anten sektorowych. Ponieważ podobne prace realizowane są w sporej ilości stacji w kraju – wiele wskazuje na przygotowania pod montaż zestawów antenowych dla 5G 3.6GHz. Przy okazji stacji, o której mowa warto również przystanąć na moment na staranności instalacji, która sporo odbiega od tego, co mogliśmy zobaczyć w przypadku operatorów globalnych jeszcze kilka lat temu. Właścicielem stacji przy ul. Murckowskiej… Czytaj dalej →
Rusza konkurs. Twoje miasto może wygrać inteligentne przejście dla pieszych. Rozpoczęliśmy nabór wniosków w konkursie dla miast „Inteligentne przejście”, w którym to mieszkańcy zadecydują o wygranej. W trzech zwycięskich miastach przekształcimy niebezpieczne przejścia dla pieszych w aktywne przejścia Smart Crossing. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, będą one znacznie bezpieczniejsze dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na zgłoszenia miast czekamy do 27 lutego. Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2021 roku w Polsce na przejściach dla pieszych doszło do ponad 2 300 wypadków. Zginęły w nich 153 osoby, a 2275 zostało rannych. Większość z nich miała miejsce jesienią… Czytaj dalej →
Dzięki uprzejmości naszego Informatora z województwa lubuskiego – Czytelnicy gsm.biz.pl będą mogli podziwiać zimową aurę Karkonoszy ze stacjami bazowymi operatorów w tle. O szlakach Karkonoszy i „małpowaniu” rozwiązań pierwszego operatora w danej lokalizacji przez kolejnych pisaliśmy wiele razy. Wiele razy wspominaliśmy o szlaku turystycznym, o którym mowa w bieżącej informacji. Czas ucieka, zaś operatorzy, wychodząc zapewne z założenia że w góry daleko, ciężko dotrzeć i można się zmęczyć – pozostawiają niedbalstwo pokryciowe trwające całe lata. Mało tego, jak się okazuje – dochodzący do reszty graczy Play – „małpuje rozwiązania” i robi podobnie, choć mogłoby być… Czytaj dalej →
Od naszego Czytelnika z Portugalii otrzymaliśmy kolejną relację z Małopolski. Tym razem z Kopalni Soli – oczywiście z dolnej partii kompleksu. Tym razem zamiast zrzutów ekranów – zaproszenie do wpisu na Twitter. Testowane były trzy najstarsze sieci, tj. Orange, T-Mobile i Plus. Niestety, już chyba powoli – zgodnie z tradycją – Plus na tle konkurencji co nieco się kompromituje. – relacja z Kopalni Soli na Twitter źródło: informacja własna