Latest Posts Under: inwestycje Orange

Od jakiegoś czasu, od klientów Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze, który zmienił siedzibę z ul. Wolności 121 na budynek przy ul. Thebesiusa 1 otrzymujemy coraz więcej monitów w sprawie ogromnych problemów ze skorzystaniem z sieci komórkowej każdego z operatorów wewnątrz budynku Urzędu. Otrzymujemy w tej sprawie również zapytania o lokalizację najbliższych stacji bazowych, ponieważ klienci US nie wierzą, że przy takim zagęszczeniu stacji, jaki mamy dziś – w tak istotnym obiekcie nie można wykonać nawet stabilnych połączeń telefonicznych. Ze względu na charakter wizyty w takim punkcie, jak dodają – oczekiwany jest dostęp do internetu, którego… Czytaj dalej →

Wyniki Orange Polska: dalszy wzrost przychodów i EBITDAaL. Więcej światłowodów i konwergencji, dobry kwartał w usługach mobilnych. Orange Światłowód dociera do niemal 3,8 mln domów i mieszkań, w 130 miastach. W drugim kwartale przybyło 35 tys. klientów najszybszego internetu. Wciąż rośnie liczba rodzin korzystających z pakietów konwergentnych – jest ich już 1,3 mln. W minionym kwartale przybyło 70 tys. klientów abonamentowych usług mobilnych Orange. Dobre wyniki pozwalają potwierdzić całoroczne przewidywania wzrostu przychodów oraz EBITDAaL. W drugim kwartale przychody Orange Polska wzrosły o 2%, a EBITDAaL zwiększyła się o 2,7% rok do roku. – W drugim… Czytaj dalej →

Od czasu do czasu, głównie za przyczyną konkluzji klientów oraz naszych analiz w terenie – próbujemy zainteresować zarządy podmiotów telekomunikacyjnych o bieżącym stanie ich sieci. Jak zaznaczaliśmy we wcześniejszej informacji – naszymi monitami zainteresował się Zarząd Polkomtel, obecnie – stanem sieci zainteresowaliśmy zarządy: Orange, T-Mobile oraz Networks! O ile w Orange, wydaje się, od sporego już czasu wiele rzeczy staje się dziełem przypadku, poziom korporacyjności już dawno pogrążył jakość działań i nawet otwarcie witryny internetowej Orange potrafi trwać i trwać, stan infrastruktury zaczyna przypominać ten, który funkcjonował pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku, a operator… Czytaj dalej →

Jak informuje T-Mobile na twitterowym kanale – w sieci operatora pracuje już 8000 stacji z agregacją częstotliwości, co przekłada się na zapewnienie świadczenia usług w tym systemie dla 70 % populacji kraju. Miło słyszeć takie nowinki, bo wspomniane rozwiązania przynoszą wzrost efektywności sieci. Warto jednak przemyśleć to, o czym pisaliśmy w przypadku Orange w informacji z dnia 11 lipca br., ponieważ sposób konfiguracji sieci przez Networks! i częsty spadek wydajności transmisji danych po stronie terminala dotyczą klientów obu sieci źródło: T-Mobile / informacja własna

Jak się dowiadujemy, po kilkuletnich obietnicach, w tym po próbie wydzierżawienia światłowodów od operatora alternatywnego – do Jeleniej Góry dotrze światłowód od Orange, ale z inwestycji, realizowanych w ramach programu POPC2. Punkty Orange otrzymały w tej sprawie nawet korespondencję od operatora, gdzie prosi się o zbieranie chętnych do korzystania z usług Tymczasem, z listy miejscowości, planowanych do realizacji inwestycji możemy dowiedzieć się, gdzie na dziś planowane jest doprowadzenie łączy światłowodowych Pliki: – arkusz z danymi ze strony Orange Polska (region jeleniogórski) – dostęp do informacji o planach inwestycyjnych POPC2 – obszar kraju źródło: informacja własna… Czytaj dalej →

Na łamach naszego portalu wiele razy wspominaliśmy o wymieszanych technologiach w sieci Plus, które częstokroć powodują niepotrzebne zapychanie ruchem jednych stacji – podczas, gdy terminal w ruchu mija kilka kolejnych tak, jakby ich nie było. Prowadzi to wiele razy do irracjonalnych sytuacji, kiedy operator broni wydajności tych zapchanych stacji, dokładając do nich kolejne technologie, czy dublując interface radiowy po to, aby zachować ich wydajność aż w którymś momencie zaczyna brakować pomysłów i stacja staje się hamulcowym wydajności i przyczyną utyskiwań klientów. Oczywiście, stacje w sąsiedztwie, te nie doposażone do pasm o wyższym priorytecie wciąż notują… Czytaj dalej →

Z centrum miasta Jelenia Góra biegnie wyprowadzająca ruch część dróg krajowych nr 3 i 30. W ich sąsiedztwie, na poziomie centrum miasta pracują stacje Networks! w punktach: 1. przy Al. Jana Pawła II 21, komin EC (stacja TM w budowie) 1. przy ul. Mostowej 2, dach budynku usługowego (stacja Orange) 2. przy ul. Sobieskiego 56, dach budynku usługowego (stacja T-Mobile) 3. przy ul. Sobieskiego 53, dach BGI „ZREMB” (stacja T-Mobile) 4. przy ul. Okopowej 6, komin (stacja Orange) W ostatnim czasie stację na kominie, przy ul. Okopowej 6 doposażono na szczycie obiektu w dodatkowe wsporniki,… Czytaj dalej →

Scroll To Top