Latest Posts Under: inwestycje Orange

W informacji z dnia 12 marca br. pisaliśmy o problemach z usługą Orange Światłowód w Jeleniej Górze, gdzie operator nie gwarantuje usług w żadnym zakresie. Dostrzegają to również punkty sprzedaży, wedle których – z jednej strony następuje presja na wyniki, z drugiej zaś strony – Orange nie robi nic, aby polepszyć stan dostępności usług, w tym właśnie dostępu do usługi Orange Światłowód, reklamowanej na wszelkie, możliwe sposoby, zaś realnie dostępnej na bardzo wąskim obszarze kraju, czasami wręcz na przysłowiowych „wyspach”. Dziś dotarł do nas kolejny mail w tej sprawie. Tym razem ze stolicy Dolnego Śląska… Czytaj dalej →

Z serii informacji o innowacjach, na korporacyjnym blogu Orange opublikowano kolejny materiał o przymiarkach do wprowadzenia 5G oraz zaprezentowano nieco historii, z konkluzją, iż 5G, to kolejna rewolucja na telekomunikacyjnym rynku. My, z uporem, w imieniu klientów, widzianych spoza wirtualnych map, spoza perspektywy korporacji, spoza perspektywy największych miast, ale już z perspektywą nawet obszarów turystycznych i terenów przygranicznych wracamy z pytaniem: kiedy klienci sieci otrzymają najpierw sygnał sieci w paśmie podstawowym, a następnie dostęp do realnych usług ? Oczywiście, z punktu widzenia operatora modnymi są statystyki w postaci pokrycia zasięgiem ponad 90 % populacji, itp…. Czytaj dalej →

Prezes Orange Polska: 5G zrewolucjonizuje rynek mobilny. W przyszłym roku Orange rozpocznie testy terenowe tej technologii. Przesyłanie danych w technologii 5G ma być dziesięć razy szybsze niż w 4G, a w kolejnych etapach technologia umożliwi sprawną komunikację między dziesiątkami miliardów urządzeń. Orange Polska pierwsze testy sieci mobilnej nowej generacji przeprowadzi już w 2019 roku. Wtedy do sprzedaży mają trafić pierwsze smartfony współpracujące z technologiami 4G i 5G. Wdrożenie zaplanowano na lata 2020-2021. Kluczowe dla stworzenia sieci 5G będzie pozyskanie odpowiednich częstotliwości i budowa infrastruktury. – Sieć 5G w przyszłości zrewolucjonizuje segment mobilny. Wszyscy wykorzystujemy coraz… Czytaj dalej →

z twitterowego wpisu Wojciecha Jabczyńskiego, Rzecznika Prasowego Orange Polska: ” Takie wiadomości lubię. Klienci @Orange_Polska mogą korzystać jako pierwsi z kilku testowych stacji w Błoniach i Poznaniu gdzie agregujemy 4 nośne #4G LTE 800, 1800, 2100 i 2600 MHz. Działa tam też 256 QAM. Dzięki temu internet rozpędza się do 438 Mb/s! #Sieć1 „ Tymczasem … Plus rozpędza się implementacją LTE900 na 5 MHz, w zakresie przyszłości LTE800 w tej samej grupie – wielka niewiadoma, pula posiadanych częstotliwości z zakresu 1800 MHz u właściciela – po części również zagrożona. Inwestycje w nowe stacje, po wieloletnich… Czytaj dalej →

Szybki internet w mazowieckich gminach. Powstała Mazowiecka Unia Światłowodowa. Z inicjatywy Orange Polska i przedstawicieli gmin: Piaseczno, Podkowa Leśna, Mińsk Mazowiecki i Nieporęt powołano dziś Mazowiecką Unię Światłowodową. Jej celem jest zapewnienie szerokopasmowego internetu mieszkańcom Mazowsza, likwidacja „białych plam” w województwie oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego. Pierwszego dnia przystąpiło do niej 16 gmin z regionu. W 103 mazowieckich gminach Orange Polska przygotowuje się do realizacji inwestycji związanych z szerokopasmowym internetem współfinansowanych ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Dzięki temu światłowód dotrze do ponad 86 tys. gospodarstw domowych i 540 szkół. Celem Unii Światłowodowej jest współpraca… Czytaj dalej →

Jeleniogórskie salony sprzedaży Orange skarżą się, że niedługo nie będą w stanie zrealizować narzuconych planów sprzedażowych. Jak podkreślają – dotychczasowi klienci usług mobilnych utyskują na drastyczne spadki prędkości dostępu do internetu i problemy z utrzymaniem stabilności połączeń względem tego, co było niedawno, zaś nowi, potencjalni klienci usług stacjonarnych, a jest ich wedle relacji sprzedawców – całkiem sporo – odchodzą z przysłowiowym „kwitkiem”. Dlaczego ? Ano dlatego, że – jak zgodnie twierdzą przedstawiciele salonów – z jakiegoś, nieznanego im powodu – operator wstrzymuje w mieście inwestycje. Zarówno te na infrastrukturze kablowej, jak i infrastrukturze światłowodowej, gdzie… Czytaj dalej →

Poniżej kolejna porcja inwestycyjnych informacji, których dotąd nie przekazywaliśmy: A. Plus: 1. Jelenia Góra, ul. Żeromskiego 2, stacja BT-34555. Dołożono UMTS900. Wciąż brakuje czwartego sektora, z azymutem na bieg ulicy Wolności, w kierunku skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. Na tym odcinku wewnątrz budynków sygnału sieci operatora w większości nie ma, zaś na zewnątrz terminal odbiera sygnał z lokalizacji losowych. Warto dodać, iż ze względu na znaczące braki sygnału Plusa wewnątrz budynków w sąsiedztwie stacji BT-34555 – implementacja UMTS900 była bardzo wskazana. Warto tu również dołożyć LTE900. W przypadku UMTS900 operator ma jednak ogromny problem ze… Czytaj dalej →

Scroll To Top