Praca analityczna na rzecz grupy Polkomtel

W informacjach tutaj oraz tutaj zawarliśmy przekaz o inwestycyjnych zaniedbaniach i brakach w grupie Polkomtel. W bieżącym news zajmiemy się wynikami analiz, które podjęliśmy, aby wspomóc grupę w planowaniu inwestycji w nowe stacje, w Jeleniej Górze. W kolejnych informacjach zaprezentujemy klientom Polkomtela stan sieci, w tym zasięgu w Kotlinie Kłodzkiej, w głównych miastach Kotliny Kłodzkiej oraz w miastach regionu jeleniogórskiego, ze stanem braków w ilości stacji. Wiele szczegółów w tej materii można było dotąd poznać ze szczegółami na bazie logów i wyników testów speedtest, które publikowaliśmy z kolejowych oraz drogowych tras. Aby jednak operatorowi było łatwiej nadążyć za konkurencją, poniżej wskazujemy lokalizacje stacji do wybudowania w mieście Jelenia Góra. W spisie zawarto również te pozycje, które są zaplanowane przez grupę od lat i wniesiono za nie nawet opłatę administracyjną “pozwolenie radiowe”. I tak, dodatkowe stacje w Jeleniej Górze powinny znaleźć się w lokalizacjach:
1. ul. Łączna ( stacja planowana, ale nie wybudowana ). Zagwarantuje pokrycie części dziurawego odcinka wzdłuż drogi krajowej nr 3 od osiedla Zabobrze do dzielnicy Maciejowa, czyli wylot w kierunku Wrocławia
2. ul. Małcużyńskiego ( granica miasta, w tym zabudowania blokowe, gdzie wewnątrz budynków są problemy z sygnałem )
3. ul. Trzcińskiego 2, blok 10-piętrowy ( dokrycie największego, jeleniogórskiego osiedla – Zabobrze )
4. ul. Noskowskiego 3 lub Noskowskiego 6 ( dokrycie największego, jeleniogórskiego osiedla – Zabobrze )
5. ul. Elsnera ( dokrycie największego, jeleniogórskiego osiedla – Zabobrze )
6. ul. Ogińskiego ( dokrycie największego, jeleniogórskiego osiedla – Zabobrze, ale również Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego oraz nowowybudowanego budynku Urzędu Skarbowego
7. ul. Wiejska 29 ( stacja planowana w lokalizacji Orange, ale nie wybudowana )
8. ul. Kochanowskiego 10 ( stacja planowana, ale nie wybudowana )
9. ul. Nowowiejska, sąsiedztwo Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, gdzie są problemy z logicznym odbiorem sygnału nawet na zewnątrz budynku
10. ul. Nowowiejska ( dla zapewnienia sygnału studentom Uniwersytetu Ekonomicznego i jego sąsiedztwa )
11. Skrzyżowanie ulic: Lubańskiej i Goduszyńskiej, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 3 ( cel: dokrycie trasy do Szklarskiej Poręby i granicy Państwa oraz dzielnicy Jelenia Góra – Goduszyn, gdzie wewnątrz budynków sygnału Plusa brak )
12. ul. Spółdzielcza 31b ( dokrycie strefy przemysłowej, zabudowań mieszkalnych oraz części biegu drogi krajowej nr 3, stacja planowana, ale nie wybudowana )
13. ul. Lwówecka ( pokrycie obszarów zamieszkałych oraz terenu uczelni Kolegium Karkonoskie )
14. ul. Podchorążych ( zapewnienie pokrycia sygnałem wewnątrz budynków w ciągu trasy Jelenia Góra – Jeżów Sudecki )
15. ul. Wyczółkowskiego ( pokrycie całej dzielnicy, tzw. osiedla wojskowego, gdzie wewnątrz budynków jest ogromny problem z odbiorem sygnału nawet w paśmie GSM )
16. ul. Gałczyńskiego ( kolejne osiedle i kolejne problemy wewnątrz budynków )
17. ul. Powstańców Wielkopolskich ( pokrycie wewnątrz budynków centrum w sąsiedztwie tzw. Małej Poczty )
18. ul. Słowackiego ( cel: pokrycie wewnątrz budynków ulic: Słowackiego, Mickiewicza i części ulicy Wolności oraz sąsiedztwa )
19. ul. Gabrieli Zapolskiej ( pokrycie łącznika pomiędzy dzielnicami: Cieplice i Sobieszów )
20. ul. PCK, wieża kościoła, obecnie pracuje tu stacja Play ( cel: pokrycie dzielnicy domków jednorodzinnych )
21. ul. Krośnieńska ( cel: pokrycie ul. Krośnieńskiej, sąsiedztwa oraz osiedla na styku Jeleniej Góry-Cieplic i turystycznej miejscowości Staniszów )
22. ul. Lubańska ( pokrycie części szlaku kolejowego Jelenia Góra – Szklarska Poręba – Liberec [CZ] oraz zapewnienie sygnału wewnątrz budynków w sąsiedztwie
23. ul. Mostowa 2 ( lokalizacja stacji Orange, zapewnienie efektywnego sygnału wewnątrz budynków, w tym w sporej części galerii handlowej “Nowy Rynek”, gdzie jest mikrokomórka, ale zapewniająca tylko pokrycie najbliższego sąsiedztwa salonu firmowego operatora )
24. ul. Widok / Spacerowa ( zapewnienie pokrycia dzielnicy domków jednorodzinnych )
25. ul. Cieplicka, pośrodku biegu ulicy od kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela po skrzyżowanie ul. Cieplickiej z ul. Rataja. Gęste zabudowania powodują w większości kompletny brak sygnału wewnątrz budynków. Problem dotyczy wszystkich operatorów
26. ul. Wolności 299 ( lokalizacja stacji T-Mobile, zapewnienie sygnału sieci wewnątrz budynków w zabudowaniach blokowych w sąsiedztwie, zapewnienie sygnału w centrum wodnym Termy Cieplickie i w części Parku Norweskiego – dzielnica Cieplice )
27. ul. Matejki 1 ( dokrycie centrum: ul. Sudeckiej, ul. Bankowej, ul. Matejki, ul. Piłsudskiego, stacja planowana – nie wybudowana )

źródło: informacja własna