Orange doposaża ośrodki “zimowe” na ferie

Orange nie boi się zimy. Lepszy zasięg sieci w górach. Orange Polska zwiększył prędkość i pojemność sieci komórkowej na stokach narciarskich, w ich pobliżu oraz w miejscowościach turystycznych popularnych zimą. Operator udostępnił klientom 10 nowych stacji bazowych, 64 istniejące zostały wyposażone w dodatkowe urządzenia, a w newralgicznych miejscach są ustawione 4 stacje tymczasowe. W Sylwestra i Nowy Rok klienci Orange w Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej przesłali ponad 22 TB danych, co przekłada się na… blisko 7 mln zdjęć. To znacznie więcej niż poza sezonem. Żeby zaspokoić rosnące potrzeby klientów – także podczas ferii – w 34 miejscowościach stacje bazowe zostały rozbudowane. Zmiany objęły miejscowości turystyczne np.: Rabkę Zdrój, Czarny Dunajec, Bukowinę i Szczawnicę. Równocześnie mobilne, rozstawione czasowo stacje bazowe znalazły się w Karpaczu, Zieleńcu, Białce Tatrzańskiej i na Czarnej Górze. Pozwoli to klientom przesyłać dane szybciej, nawet gdy z jednej stacji bazowej korzysta dużo urządzeń. Dodatkowo w Zakopanem i Karpaczu uruchomiono usługi 4G LTE na częstotliwości 2100 MHz, dostępnej do tej pory tylko w największych miastach w Polsce. Pozwoliło to na zwiększenie pojemności sieci odpowiednio o 45 % i 60 %. W związku z zimową akcją ruszyła kampania w mediach społecznościowych oraz na bilbordach, które pojawią się w Zakopanem oraz Białce Tatrzańskiej. Operator zachęca w nich do dzielenia się zimowymi przeżyciami za pośrednictwem sieci komórkowej. Orange zaproponował też klientom konkurs, w którym do wygrania są 3 smartfony.

[ Blogowy wpis w temacie tutaj. Autor wpisu zaznacza w nim m.in., że w Karpaczu działa sześć stacji operatora, w tym to, że bardzo lubi schronisko “Samotnia”. Lubimy je również, bo ma swój urok. Problem jednak w tym, że mimo bliskiej odległości “Samotni” od stacji bazowej Orange przy schronisku “Strzecha Akademicka” – zasięg wewnątrz schroniska “Samotnia” jest losowy, zaś nawet wykonanie połączenia głosowego w większości niemożliwe. Dodajmy, że w samym mieście Karpacz operator posiada pięć stacji bazowych. Są nimi lokalizacje:
1. ul. Turystyczna 4. Stacja wciąż bazuje tylko na dwóch sektorach, choć braki sygnału w sąsiedztwie aż proszą się o cztery sektory
2. ul. Mickiewicza, wieża “Emitel” na Górze “Pohulanka”
3. ul. Spokojna, strunobetonowy maszt “Emitel”
4. ul. Karkonoska, hotel “Gołębiewski”, mikrokomórka
5. ul. Wielkopolska 16, komin
Oprócz tego, w administracyjnych Karpacza pracują stacje:
6. na szczycie Śnieżki
7. szopa przy schronisku “Strzecha Akademicka”
Reasumując, jakkolwiek nie liczyć – suma 6 szt. nie wychodzi … – dop. red. ]