Polacy chcą żyć w inteligentnych domach – badanie FIBARO infografika

Polacy chcą żyć w inteligentnych domach – badanie FIBARO infografika. Wg badania przeprowadzonego przez agencję Pollster na zlecenie FIBARO 93 % respondentów twierdzi, że zna rozwiązania dla inteligentnego domu. Niemal 60 % tych, którzy jeszcze ich nie mają, jest zainteresowanych ich instalacją. FIBARO jest najczęściej rozważanym dostawcą systemu i urządzeń z zakresu automatyki domowej.
Polacy chcą inteligentnych domów
Wg przewidywań firmy badawczej IDC do 2022 roku łączna liczba urządzeń sprzedanych na globalnym rynku smart home ma osiągnąć 939,7 miliona [1], czyli średnio 18,5 % wzrostu rocznie względem 433,1 mln w 2017 roku. Nie zaskakują więc wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie FIBARO wśród 1000 Polaków w wieku 25-55 lat o przychodach na gospodarstwo domowe powyżej 3000 zł brutto. Wg nich 20 % badanych ma już rozwiązania inteligentnego domu w swoich domach i mieszkaniach, a 58 % pozostałych jest zainteresowane instalacją tego typu systemu.
Po co Polakom smart home?
Wg badania najważniejszą funkcją inteligentnego domu jest sterowanie ogrzewaniem. Jako najważniejszą wskazało ją 55 % respondentów posiadających instalację. Wyposażenie grzejników w inteligentne głowice termostatyczne pozawala zdalnie lub w sposób automatyczny dostosowywać temperaturę wnętrz do aktualnych potrzeb i warunków pogodowych. W przypadku zastosowania rozwiązań FIBARO pozwala także zaoszczędzić nawet 40 % na kosztach ogrzewania.


Co decyduje o realizacji instalacji inteligentnego domu?
Najważniejszymi kwestiami, które umotywowały zakup instalacji inteligentnego domu wśród tych, którzy już taką instalację posiadają, były wygoda (92 %), podniesienie jakości życia (88 %) oraz poczucie bezpieczeństwa (83 %). Natomiast ci, którzy nie posiadają rozwiązań smart home, ale chcieliby je mieć, jako motywację wskazali wygodę (94 %), oszczędność (92 %) oraz poczucie bezpieczeństwa (92 %). Z kolei najważniejszymi funkcjami inteligentnego domu wg nich są: ochrona przeciwwłamaniowa (63 %) i sterowanie ogrzewaniem (60 %).
Dlaczego inteligentny dom od FIBARO?
Osoby, które posiadają rozwiązania inteligentnego domu FIBARO, wybrały je przede wszystkim ze względu na atrakcyjną ofertę w zakresie relacji ceny do jakości (70 %) oraz najbardziej kompleksowe rozwiązania smart home (60 %). 80 % znających rozwiązania FIBARO uważa, że produkty FIBARO mają nowoczesny design, 79 % uważa, że FIBARO dostarcza przyjazne i łatwe w obsłudze rozwiązania, 76 % uważa, że FIBARO zapewnia komfort/wygodę, a 72 % uważa, że FIBARO zapewnia spokój. – Dostrzegamy rosnące zainteresowanie rozwiązaniami dla inteligentnego domu wśród Polaków. Cieszymy się, że ich świadomość w tym zakresie jest na tak wysokim poziomie – mówi Krzysztof Banasiak, Członek Zarządu FIBARO. – Cieszymy się także, że FIBARO budzi w opinii Polaków tak dobre skojarzenia. To daje z pewnością ogromną satysfakcję zespołom pracującym nad jakością, designem, użytecznością i dostępnością naszych produktów – dodaje Banasiak
[1] https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS43701518

źródło: Fibaro