MC: Globalna dyskusja o przyszłości internetu – czas start!

Globalna dyskusja o przyszłości internetu – czas start! Wbrew temu, co myślisz możesz mieć wpływ na to, jak w przyszłości będzie funkcjonował internet. Masz szansę do swojego zdania przekonać liderów państw z całego świata. Jak to możliwe? Razem z nami zaangażuj się w organizację tegorocznego światowego Forum Zarządzania Internetem (IGF)!
Sprawdź jak.
IGF to międzynarodowa inicjatywa ONZ, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem.
Wyjątkowe wydarzenie
Raz w roku, w różnych częściach świata, ministrowie i szefowie organizacji międzynarodowych z całego świata, przedstawiciele biznesu, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego oraz wiele innych wpływowych osób spotykają się, by rozmawiać o przyszłości internetu. W tym roku, a dokładnie w dniach 2-6 listopada, spotkają się w Polsce (w Katowicach). – To niepowtarzalna okazja, by pokazać światu nasze kompetencje i zaangażowanie. Dlatego zachęcam wszystkich związanych z polskim środowiskiem internetowym, ale i studentów, pasjonatów, teoretyków i praktyków nowych technologii do przyłączenia się do nas i wspólne działanie nad przygotowaniem programu tegorocznego Forum Zarządzania Internetem – mówi wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. – Najbliższa okazja już za kilka dni – dodaje.
Zapraszamy na webinar!
A dokładnie za 5 dni. W poniedziałek (16 marca) o godz. 15.00 wystartuje webinar informacyjny, w trakcie którego będzie można zadać wszystkie nurtujące pytania na temat tegorocznego IGF. Odpowiemy na nie razem z przedstawicielami ONZ. Przedstawimy też nasze plany i wszystkie niezbędne informacje dotyczące możliwości organizowania wydarzeń towarzyszących tegorocznemu IGF.
Plan jest taki – webinar będzie się składał z trzech części:
A. 15.00 – 15.15 – informacja Ministerstwa Cyfryzacji na temat „DNIA 0” (2 listopada) i możliwości organizowania wydarzeń towarzyszących. W tej części opowiemy o naszych oczekiwaniach i możliwościach. Jakie mamy sale, ile czasu chcemy przeznaczyć na konkretne przedsięwzięcia, itp. Warsztaty, panel dyskusyjny, wspólne oglądanie filmu? Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły. Oczywiście liczymy na aspekt cyfrowy!
WAŻNE! Do 15 kwietnia czekamy na Wasze propozycje warsztatów i wydarzeń w ramach tzw. dnia 0 (tj. 2 listopada). Więcej informacji na ten temat – IGF2020 – ułóż z nami jego program.
B. 15.15 – 15.30 – informacja ONZ na temat aktywności podczas dni 1-4, możliwości skorzystania z przestrzeni wystawienniczej itp.
C. 15.30 – 16.00 – Q&A, czyli pytania i odpowiedzi
Uwaga! Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.
Kto i jak?
Na czyj udział w webinarze liczymy? Wszystkich! Jeśli prowadzisz biznes w branży IT, jesteś ekspertem z zakresu nowych technologii, przedstawicielem organizacji pozarządowej, czy studenckiego koła naukowego – to zaproszenie jest dla Ciebie. Do aktywności zachęcamy w szczególności młodych ludzi. To Wy jesteście regularnymi użytkownikami Internetu, chcemy by Wasz głos był w tym roku bardziej słyszalny. Liczymy na Waszą aktywność! Aby wziąć udział w webinarze trzeba połączyć się online z adresem https://intgovforum.zoom.us/j/930092227. To nic trudnego! Będziemy mogli od razu zobaczyć się i usłyszeć.
Przypominamy – startujemy w poniedziałek (16 marca) o godz. 15.00!
Więcej informacji o IGF:
www.gov.pl/igf2020 oraz na Twitterze @igf_2020.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji