T-Mobile pomaga przedsiębiorcom zorganizować bezpieczne środowisko pracy zdalnej

T-Mobile pomaga przedsiębiorcom zorganizować bezpieczne środowisko pracy zdalnej. W ostatnim czasie mieliśmy okazję zaobserwować nie tylko przyspieszoną ewolucję cyfrową biznesu, lecz także – co kształtuje się coraz wyraźniej – długotrwałą zmianę sposobu funkcjonowania przedsiębiorstw. Praca zdalna stała się nieodłącznym elementem działania wielu firm i zespołów. Taka sytuacja stworzyła z kolei nowe wyzwania przed bezpieczeństwem informatycznym organizacji. Mając to na uwadze, T-Mobile proponuje podmiotom biznesowym usługę VPN as a Service, która pozwala w łatwy i efektywny kosztowo sposób zorganizować środowisko pracy zdalnej dla dowolnej liczby pracowników. Rozproszony system IT firmy, obejmujący zarówno sprzęt znajdujący się w biurze, jak i ten w domach pracowników to nie tylko wyzwanie organizacyjne, inwestycyjne czy logistyczne. Przedsiębiorstwa muszą liczyć się także ze zwiększonym ryzykiem ataków cyberprzestępców na urządzenia użytkowników wykonujących pracę w warunkach domowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, operator opracował dedykowaną usługę VPN as a Service (VPNaaS), która uzupełniła ofertę usług bezpieczeństwa teleinformatycznego. Dzięki trzem zróżnicowanym pod względem zakresu funkcjonalności pakietom i szybkiej aktywacji, usługa jest doskonale dopasowana do obecnego sposobu funkcjonowania przedsiębiorstw, dzięki czemu mogą one sprawnie i efektywnie wykonywać swoje zadania w okresie pandemii.
Bezpieczne tunele
Na usługę VPNaaS składają się dwa elementy – dedykowany serwer i oprogramowanie klienckie. Rozwiązanie działa, bazując na dowolnym łączu internetowym, poprzez utworzenie wirtualnych tuneli między urządzeniami pracowników a siedzibą danej organizacji. Tunele te tworzone są zwykle przez internet i umieszczane w jednym miejscu na dedykowanym urządzeniu, tj. na koncentratorze VPN, który znajduje się na terenie Polski – w data center T-Mobile lub w lokalizacji klienta. Uruchomienie takiej drogi przepływu danych wymaga uwierzytelnienia użytkownika, a przesyłany tą ścieżką strumień informacji jest szyfrowany przez zaawansowane protokoły bezpieczeństwa, zapewniające integralność i poufność danych.

Korzyści przekonują firmy
Cała konstrukcja VPNaaS oznacza w rezultacie dużą wygodę i bezpieczeństwo dla przedsiębiorstw. Trudno się więc dziwić, że w ostatnim czasie rozwiązanie to stało się bardzo powszechne, umożliwiając bezpieczną pracę zdalną zarówno na sprzęcie służbowym, jak i prywatnym, w każdej lokalizacji na świecie. Sporą zaletą usługi jest ponadto bezpieczny dostęp do sieci korporacyjnej i firmowych zasobów dla zespołu telepracowników. Co więcej, nie wymaga ona skomplikowanego, czasochłonnego wdrożenia i jest w pełni skalowalna. Usługa dobrze sprawdzi się też jako rozwiązanie zapasowe, pozwalające na utrzymanie ciągłości pracy – niezależnie od rozwoju obecnej sytuacji czy wypadków losowych, które mogą wystąpić w przyszłości. Co ważne, usługa T-Mobile dostarczana jest w sposób kompleksowy – od wywiadu technicznego, analizy potrzeb i doradztwa, poprzez dobór sprzętu i oprogramowania, jego instalację i konfigurację, aż po stworzenie tuneli VPN oraz zarządzanie nimi, przy zachowaniu gwarantowanych parametrów SLA.
Portfolio usług rośnie
VPN as a Service to kolejna usługa w szerokim portfolio produktów ICT T-Mobile. Operator stworzył już wcześniej m.in. autorskie rozwiązanie Cyber Guard umożliwiające ochronę urządzeń mobilnych pracowników, a także prowadzi Centrum Operacyjne ds. Cyberbezpieczeństwa, monitorujące zagrożenia przez całą dobę.
Więcej na temat usług bezpieczeństwa można znaleźć pod tym adresem:
https://biznes.t-mobile.pl/pl/produkty-i-uslugi/cyberbezpieczenstwo-i-ochrona

źródło: T-Mobile