Sygnał Play od Jeleniej Góry do Zgorzelca

Prezentujemy jakość pokrycia sygnałem sieci Play, na trasie przejazdu krajową drogą numer 30 od Jeleniej Góry do Zgorzelca. W pliku logu odnajdziemy zarówno sygnał sieci macierzystej, jak i dane, związane z korzystaniem z roamingu krajowego. Jako suplement dodać należy, że kolejny raz zauważymy, iż wybudowanie stacji przez operatora wiele razy może nie mieć nic wspólnego z logiką pokrywania przez tę stację sygnałem logicznego obszaru. Wzdłuż drogi, w zdecydowanej większości odnajdujemy bowiem obsługę terminala przez zupełnie losowe stacje ze znacznych odległości, choć bliżej niego znajdują się te, z których sygnału powinien korzystać. Jako inwestycyjne sugestie, związane z potencjalnymi planami, znając topografię terenu możemy polecić wskazane przyszłe lokalizacje stacji:
1. Barcinek
2. Pasiecznik, np. wieża kościoła
3. Janice, maszt Polkomtel
4. Biedrzychowice
5. Zgorzelec: weryfikacja parametryzacji stacji, większa troska o dostęp klientów do segmentu LTE oraz kolejne stacje
Warto również, przy okazji mobilizując konkurentów – zadbać o pokrycie sygnałem linii kolejowej od Jeleniej Góry do Zgorzelca, w tym nade wszystko na kolejowym szlaku od Lubania, przez Zarębę po stację w Zgorzelcu, gdzie efektywnego sygnału żadnego z operatorów nie ma dziś na około 80% wspomnianego odcinka
Plik logu:
sygnał Play od Jeleniej Góry do Zgorzelca

źródło: informacja własna

2 komentarze

  1. Polskim operatorom nie chodziło nigdy o pokrycie przysłowiowych „zadupi”. Firmy nastawione są tylko i wyłącznie na maksymalny zysk tam gdzie są duże ośrodki miejskie i centra turystyczne.

  2. Z pokryciem terenów mało zurbanizowanych zasięgiem LTE to akurat się nie do końca zgodzę, że mają wylane bo akurat Play najwięcej inwestuje w zasięg na wsiach i częstokroć inni operatorzy nie mają wcale LTE na jakiś zadupiach, a Play ma i to z agregacją pasm (najczęściej 800+1800) a jak już jesteśmy w temacie to warto wspomnieć, że powstał nowy nadajnik Play w Zgorzelcu i niestety niezbyt korzystnie wpłynęło to na krajobraz, bo jest na prawdę potężny, wyższy nawet niż ten na II Armii Wojska Polskiego 16 w Zgorzelcu. Tym samym Play jest już na wygranej pozycji, bo pokryją zasięgiem spory obszar jednym nadajnikiem, teraz tylko żeby nie zdupili technicznie i niech podłączą go do dosyłu przynajmniej 1 Gb/s bo inaczej to będzie działać tak samo gówniano jak w pozostałej części miasta. Ten nowy nadajnik ma ID:ZGR3006 (przy hurtowni Eurocash, koło DW 352) jeszcze nie jest odpalony, w marcu zostało wydane pozwolenie UKE na jego budowę, a w piątek 22.05.2020 zostało zakończone stawianie masztu. Teraz jeszcze zanim wszystko popodłączają i skonfigurują to można się spodziewać w połowie lipca odpalenia tego BTSa.

Comments are closed.