Malownicze dolnośląskie Włodzice Wielkie i brak sygnału Play i Plusa

Przy okazji rekreacyjnych, rowerowych podróźy dotarliśmy do malowniczej miejscowości Włodzice Wielkie na Dolnym Śląsku. Znajduje się tu maszt Orange, z którego sygnał emitują dwaj operatorzy grupy Networks! w pasmach: LTE800/LTE1800/LTE2100 i LTE2600. Lokalizacja stacji, to bezpośrednie sąsiedztwo drogi wojewódzkiej nr 297, będącej skrótowym traktem komunikacyjnym od Jeleniej Góry do Zielonej Góry i dalej na północ. Zatrzymaliśmy się w punkcie, jak niżej:
Przy okazji sprawdziliśmy, jak wygląda transmisja danych w sieciach operatorów na zewnątrz budynków. Podczas realizacji wspomnianych testów zdziwiliśmy się nieco, ponieważ sygnał sieci Orange i T-Mobile był dostępny bez przeszkód, natomiast ani Play w zasięgu macierzystym ani Plus swoim klientom nie oferują nawet sygnału GSM. Na ekranie telefonu widzimy komunikat o możliwości realizacji wyłącznie połączeń alarmowych. Stacje obu wspomnianych operatorów są zlokalizowane w miejscowości Suszki, więc nie aż tak daleko (T-Mobile oraz Orange posiadają w Suszkach kolejną stację, właśnie na maszcie Plusa). W najbliższej przyszłości Play zapewne będzie mógł zaoferować nieco więcej, ponieważ na otwartym, płaskim terenie buduje się nowa stacja operatora w miejscowości Rakowice Małe. Gorzej z Plusem, który o wspomniany teren od lat nie zadbał
Transmisja danych w Orange oraz T-Mobile
1. Orange:

2. T-Mobile

Dodać należy, że w ostatnim czasie, w sieci Orange można odnieść wrażenie niestabilnie działającej agregacji pasm. Trudno powiedzieć, czy to zamierzone działanie operatora, związane z optymalizacją ruchu w poszczególnych pasmach w czasie epidemii, czy jakaś inna przyczyna?

źródło: informacja własna