Plus Katowice Sokolska – BT26108. Galeria zdjęć

W dniu 29 czerwca br. informowaliśmy o uruchomieniu nowej stacji bazowej przez Plusa, o kodowej nazwię Katowice Sokolska i kodowym numerze BT26108. Przypomnijmy, stację wybudowano na budynku centrum handlowego “Supersam”, zlokalizowanym przy ul. Piotra Skargi 6a. W centrum handlowym pracuje również mikrokomórka.

Jak się okazuje, nowa stacja operatora, to stacja, na którą zwróciło uwagę wielu klientów sieci. Jak mało która – okazała się przysłowiowym “strzałem w dziesiątkę”. Oprócz samego centrum handlowego dokrywa sygnałem ulice Mickiewicza i Stawową, wiele starych kamienic, w których mieści się szereg sklepów, restauracji, itp.

W sąsiedztwie jest również dojście z ulicy Stawowej w kierunku dworca kolejowego, gdzie kumuluje się duży ruch. Ponadto, stacja wspiera w sposób znaczący pokrycie sygnałem biurowca banku ING, który jest klientem kluczowym Plusa, City Banku oraz osiedla zabudowanego architekturą blokową.

Reasumując, tu należą się Plusowi wielkie brawa!
Infrastruktura antenowa na nowej stacji bazowej została prawdopodobnie zdemontowana ze stacji w innej lokalizacji. Jeśli przyjrzymy się jej dokładniej – wyraźnie widać ślady wcześniejszego użytkowania

źródło: informacja własna
(naszemu Czytelnikowi dziękujemy za zdjęcia i komentarze)

Materiał powiązany:
Orange uruchamia 5G na 2100 MHz. Pamiętajmy, że u wszystkich operatoró wciąż nie ma sygnału w pasmach zasadniczych w miejscach istotnych