Łeba centrum i „inna sieć” Cyfrowego Polsatu

Od naszego Czytelnika, urlopującego nad polskim morzem otrzymaliśmy zdjęcia z malowniczej, nadmorskiej Łeby. Poniżej fotografie stacji bazowej na wspólnym obiekcie: Plusa (BT43343), T-Mobile (31747) oraz Orange (990) w centrum miasta, przy ul. Kościuszki. Przy okazji nadesłanej korespondencji mamy nieco historii, bo „zabytkową” tablicę Polkomtela oraz równie wiekową tablicę informacyjną Polskiej Telefonii Cyfrowej, która od lat funkcjonuje na rynku jako T-Mobile. Obie tablice potargał rys czasu i za moment trudno będzie jednoznacznie stwierdzić, z kim się skontaktować, jeśli w temacie stacji byłaby paląca potrzeba bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem operatora. Zresztą, z dużym prawdopodobieństwem informacje na tablicach obu właścicieli stacji są nieaktualne. Choć ta część wyposażenia nie odpowiada za warstwę radiową – choćby z wizerunkowego punktu widzenia warto coś z takim formatem tablic informacyjnych zrobić, ponieważ sam wygląd – aż razi

Jako suplement otrzymaliśmy również wynik testu speedtest.net, który tylko potwierdza, jak bardzo pod względem jakości pracy czwarta strefa radiowa Plusa różni się od trzeciej, głównie w części województwa dolnośląskiego, gdzie spotykamy się brakami w ilości stacji, z niedbalstwem konfiguracyjnym, losowością pasm, obiektami o wątpliwej lokalizacji względem topografii terenu, co w etapie końcowym przekłada się jednakowo zarówno na jakość pokrycia sygnałem, jak i na uzyskiwane wyniki transmisji danych. Swego czasu, podczas kontaktu z pracownikiem regionu Gdańsk uzyskaliśmy informację, w postaci: „tu się po prostu staramy, nie poddajemy się, nie mówimy, że się nie da, zarówno w zakresie pozyskania lokalizacji, jej późniejszego wykorzystania, czy wyposażenia w pasma czy sektory. Ponadto nawet poza obowiązkami robimy losowe pomiary tego, co działa. W trzeciej strefie rzeczywiście widać, jakby spora część uznała, że standard wystarczy”.
Od rzeczonej wypowiedzi minęło już kilka lat. Jak widać – stan różnic w poziomie jakościowym sieci pozostał
wynik speedtest.net sieci Plus w Łebie ze stacji Łeba, ul. Kościuszki

źródło: informacja własna
(dziękujemy naszemu Czytelnikowi za nadesłany materiał)

5 komentarzy

 1. Tam jest
  3x GUL900
  6x L1800
  6x UL2100
  6x L2600
  Musi działać 🙂

  • Noooo… nie ma siły, żeby nie 😉

   • Mysłakowice prawdopodobnie dziś dostały L2600, rzuć okiem w wolnej chwili.

    • Jak będzie okazja, to zobaczymy

 2. Wieża i pakiet anten rzeczywiście konkretne, a wynik speedtestu z downloadem ponad 300 mega godny wczesnych implementacji 5G 🙂 A co do tych nieszczęsnych tablic informacyjnych (numerów już od dawna nie poprzedzamy zerem, Polkomtel ze spółki akcyjnej przekształcił się w spółkę z o.o. , marki Era już dawno nie ma) to kojarzą mi się one z niektórymi opuszczonymi lokalami handlowymi. Gdzieniegdzie w Polsce można się natknąć na dawno zamknięte pordzewiałe kioski, pustostany zabite deskami w których kiedyś był salonik prasowy etc. na których ciągle widnieją tablice z logo nieistniejącej od lat Idei (obecnie Orange jakby jakiś młodszy czytelnik nie wiedział) czy TakTaka (marka prepaid w dawnej Erze). Do tego charakterystyczna reklama Simplusa sprzed lat z ludzikiem La Linea.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.