Plus uruchamia VoLTE dla szerszego grona klientów

Jak informują nasi Czytelnicy, a co potwierdziliśmy u operatora – Plus uruchamia usługę Voice over LTE (VoLTE) dla szerszego grona klientów. Możliwość korzystania z VoLTE mogą dziś zauważyć m.in. w większości klienci, korzystający ze słuchawek firmy Samsung serii Galaxy S. Operator nie wskazuje na konkretne modele telefonów, które lada moment usługę otrzymają, podkreśla jednak, że operacja zostanie przeprowadzona etapowo i nie jest tak, że wszyscy korzystający z danego modelu terminala otrzymają możliwość korzystania z VoLTE w tym samym czasie. VoLTE, podobnie jak VoWiFi (inna nazwa: Wi-Fi calling) jest alternatywnym sposobem nawiązywania połączeń głosowych. W przypadku VoLTE jest to dla operatora również możliwość elastycznego refarmingu częstotliwości, które były używane dla potrzeb transmisji danych w 3G. W przypadku VoWiFi usługa jest wykorzystywana najczęściej w momencie, kiedy terminal nie może skorzystać z dostępu do sygnału sieci komórkowej. Mając na względzie uruchomienie przez Plusa długo oczekiwanej przez klientów usługi – zwracamy uwagę na terminale firmy Xiaomi. Te popularne od kilku lat modele telefonów cieszą się wśród klientów bardzo dużym zainteresowaniem, a nasz materiał ze stycznia br. o sposobie aktywacji menu VoLTE i VoWiFi właśnie w terminalach firmy Xiaomi cieszy się niemalejącą popularnością do dziś. Problem w tym, że operatorzy niespecjalnie kwapią się, aby uruchomić obie usługi w smartfonach chińskiego producenta w sposób masowy

źródło: informacja własna / Plus

0 0 votes
Article Rating
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piotrzet

Niestety nie mogę się zgodzić co do kwestii Xiaomi. W obecnej chwili u operatorów mamy uruchomioną następującą liczbę modeli: Play VoLTE-4, VoWiFi-3, Orange: VoLTE i VoWiFi:3, T-Mobile: VoLTE i VoWiFi: 8 modeli. W porównaniu do Samsunga czy Apple jest to wiadomo mniejsza ilość ale jednak operatorzy zaczęli uruchamiać te usługi dla Xiaomi.

piotrzet

To są modele potwierdzone przez T-Mobile. Niestety ale inne urządzenia też mogą wspierać tylko nie ma kto tego sprawdzić. I prawdopodobnie jest ich więcej.

piotrzet

Oprócz Samsunga pewność uruchomienia wszystkiego co wspiera dany model masz w Sony i Apple. Przynajmniej jeśli chodzi o tego pierwszego to w T-Mobile. Każda nowa Xperia począwszy od 1 II ma wsparcie dla VoLTE, VoWiFi, 256QAM, 4CA, MIMO4x4 w tej sieci. Co ciekawe gdy wcześniej Xperia 1 była w sprzedaży wsparcia np dla 4CA w T-Mobile w ogóle nie było.