Mi10T w ofercie 5G Plusa?

Po premierze smartfonów z serii M10T przez Xiaomi wróciliśmy do tematu obiecanej zgodności terminali Xiaomi z systemem agregacji pasm w sieci Cyfrowego Polsatu, mając na względzie agregację pasma 900 MHz z pozostałymi. Oczywiście, zainteresowaliśmy się także zgodnością smartfonów serii Mi10T z siecią 5G Polkomtela. Jak informuje Andrzej Gładki z Xiaomi Polska – nowe terminale obsługują m.in. pasma 5G band n38, band n41 oraz band n77, co powinno sprawić, że nowe terminale będą mogły być również używane w sieci Plusa. Polkomtel już testuje soft – uzupełnia Andrzej Gładki. Ponieważ nowa seria smartfonów Xiaomi jest atrakcyjna zarówno w zakresie wyposażenia, jak i ceny – liczymy na to, że testy operatorskie zakończą się pomyślnie, a nowe słuchawki trafią do stałej oferty 5G Plusa. Xiaomi Polska dziękujemy za bardzo dobre kontakty

źródło: informacja własna / Xiaomi

0 0 votes
Article Rating
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jason

A jak wygląda sprawa z agregacją L900 z innymi pasmami w tym Xiaomi ? W moim Mi9T Pro L900 nie agreguje się z L1800/2100/2600 w Plusie niezależnie od lokalizacji.

Habish

Agregacja nie działa, gdy L900 jest pasmem podstawowym czy w dowolnej konfiguracji?

Jason

Niezależnie od pasma podstawowego, na 9T Pro jeśli wskoczy L900 to tylko samo bez agregacji z innymi pasmami. Jedyne pasma które się na tej słuchawce w Plusie agregują to L2600 i L1800 oraz możliwe że również L2100 ale tego nie mam jak sprawdzić bo nie mam w pobliżu żadnego BTS Plusa z tym pasmem.

Jason

To jest globalna sytuacja. Kumpel też ma Mi 9T Pro w Plusie też mu nie agreguje z innymi pasmami. A mieszka na wiosce zaraz koło BTSa na którym jest właśnie L1800+L900 a jemu nigdy agregacja nie wskakuje. W domu ma L1800 a mówi że jak zejdzie niżej albo do piwnicy to niekiedy go zrzuci na L900 ale nigdy nie agreguje.

Habish

To może od razu dopytajcie o temat VoLTE w Xiaomi skoro macie z nimi dobry kontakt?
Skoro u Samsunga działa, to dlaczego nie w Xiaomi?

Habish

Ale ja pytałem o VoLTE na Xiaomi a nie agregację L900….