T-Mobile poprawia zasięg w górach – dwie nowe stacje w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

T-Mobile poprawia zasięg w górach – dwie nowe stacje w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Tatrzańskie szlaki i ich malownicze krajobrazy m.in. Doliny Pięciu Stawów Polskich są niezwykle atrakcyjne dla miłośników górskich wycieczek. W tych pięknych miejscach warto jednak zadbać o dobre przygotowanie i zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ zmieniające się warunki pogodowe, mogą sprzyjać wypadkom i innym niebezpieczeństwom. W przypadku zagrożenia, niezakłócona komunikacja i możliwość wezwania natychmiastowej pomocy na górskich szlakach ma ogromne znaczenie. Z drugiej strony, zapewnienie dobrego zasięgu na tak trudnym terenie nie jest łatwe. W tym celu, T-Mobile wzmacnia sygnał przy często uczęszczanych szlakach i schroniskach. Do tej pory zainstalowanych zostało sześć stacji w Tatrach: w Dolinie Chochołowskiej, Dolinie Roztoki, przy Ornaku, Morskim Oku, Murowańcu, a także przy Polanie Włosienica. W ubiegłym tygodniu T‑Mobile uruchomił dwie kolejne stacje bazowe, tym razem w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Działa tam sygnał GSM i LTE T‑Mobile. Stacje wspomagane są energią słoneczną generowaną przez zainstalowane panele fotowoltaiczne.

źródło: T-Mobile

6 komentarzy

 1. Czy możecie zapytać kogoś z T-M jakie pasma i technologie zostały tam uruchomione? Niestety ale na necie brak informacji na ten temat.

  • Proszę czytać uważnie. Jest napisane, że jest GSM i LTE

   • Proszę najpierw zacząć od siebie. Wyraźnie zaznaczyłem, że chodzi o pasma i technologie, w żadnym wypadku nie chodziło o to jakie generacje sieci komórkowej.

    • Myślę, że przy takich stacjach bardziej chodzi o dostępność sieci i możliwość skorzystania z transmisji danych. Tak jest właśnie w tym przypadku, więc nie ma specjalnej potrzeby wyłuskiwania bardziej szczegółowych informacji

     • No tak, bo samo L800 na 10 MHz jak będzie dużo ludzi na pewno wyrobi. To samo się tyczy gsm który będzie obciążony rozmowami przez tych co nie mają VoLTE.

 2. A Orange dalej śpi. Fajnie, że będąc w górach można złapać SK (a najpierw to samemu wymusić..), ale to niewystarczające. Widac ze w TM wjechała jakas gruba analiza tego sektora i sa z tego efekty.

Comments are closed.