T-Mobile poprawia zasięg w górach – dwie nowe stacje w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

T-Mobile poprawia zasięg w górach – dwie nowe stacje w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Tatrzańskie szlaki i ich malownicze krajobrazy m.in. Doliny Pięciu Stawów Polskich są niezwykle atrakcyjne dla miłośników górskich wycieczek. W tych pięknych miejscach warto jednak zadbać o dobre przygotowanie i zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ zmieniające się warunki pogodowe, mogą sprzyjać wypadkom i innym niebezpieczeństwom. W przypadku zagrożenia, niezakłócona komunikacja i możliwość wezwania natychmiastowej pomocy na górskich szlakach ma ogromne znaczenie. Z drugiej strony, zapewnienie dobrego zasięgu na tak trudnym terenie nie jest łatwe. W tym celu, T-Mobile wzmacnia sygnał przy często uczęszczanych szlakach i schroniskach. Do tej pory zainstalowanych zostało sześć stacji w Tatrach: w Dolinie Chochołowskiej, Dolinie Roztoki, przy Ornaku, Morskim Oku, Murowańcu, a także przy Polanie Włosienica. W ubiegłym tygodniu T‑Mobile uruchomił dwie kolejne stacje bazowe, tym razem w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Działa tam sygnał GSM i LTE T‑Mobile. Stacje wspomagane są energią słoneczną generowaną przez zainstalowane panele fotowoltaiczne.

źródło: T-Mobile

0 0 votes
Article Rating
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karwan

A Orange dalej śpi. Fajnie, że będąc w górach można złapać SK (a najpierw to samemu wymusić..), ale to niewystarczające. Widac ze w TM wjechała jakas gruba analiza tego sektora i sa z tego efekty.

piotrzet

Czy możecie zapytać kogoś z T-M jakie pasma i technologie zostały tam uruchomione? Niestety ale na necie brak informacji na ten temat.

piotrzet

Proszę najpierw zacząć od siebie. Wyraźnie zaznaczyłem, że chodzi o pasma i technologie, w żadnym wypadku nie chodziło o to jakie generacje sieci komórkowej.

piotrzet

No tak, bo samo L800 na 10 MHz jak będzie dużo ludzi na pewno wyrobi. To samo się tyczy gsm który będzie obciążony rozmowami przez tych co nie mają VoLTE.