Wszyscy w jednym miejscu, czyli punktowy speedtest dla wszystkich

Dla zainteresowanych tym, co prezentują operatorzy w Jeleniej Górze, przy ul. Okopowej/Sobieskiego/Zgorzeleckiej w sąsiedztwie stacji bazowej przy ul. Sobieskiego 53 fotografia czterech smartfonów z ekranami po zrealizowanym teście speedtest w wersji mobilnej. Każdy ze smartfonów agregował to, co mogło być agregowane w cytowanej stacji dla danego operatora. Ponieważ do lokalizacji, o której mowa wracamy w naszym serwisie często, bo jest kluczowa ze względu na sieciowy ruch, przypominamy tylko, że to sąsiedztwo:
a) linii kolejowych do dwóch granic Państwa,
b) dwóch dróg krajowych do dwóch przejść granicznych,
c) dwóch osiedli mieszkaniowych,
d) zespołu hurtowni oraz
e) dwóch biurowców Krajowej Administracji Skarbowej


Patrząc od lewej strony widzimy kolejno terminale w sieciach:
1. Plus
2. Orange
3. T-Mobile
4. Play
który tym razem okazał się rekordzistą w teście. Oczywiście, nic nie dzieje się bez przyczyny. To zasługa pasm: LTE800/LTE1800/LTE2100 i LTE2600 oraz 256QAM.
W uzupełnieniu dodajmy, że Plus proponuje w tym miejscu w LTE – wyłącznie LTE900 (stacja BT33473). Jako ciekawostka: test dla sieci Play został zrealizowany za pomocą najnowszego smartfonu firmy Apple – iPhone’a 12 Pro

źródło: informacja własna

0 0 votes
Article Rating
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jason

Co do prowadzenia testu na tym samym urządzeniu to o przyznaję rację powinien być wykonywany na takich samych modelach urządzeń, ale niekoniecznie w tej samej chwili możesz przełożyć kartę SIM. W sumie takie testy nie są jakieś mega potrzebne bo wiadomo jakich wyników można się spodziewać przy zastosowanych technologiach u każdego z opów.

Sztajger_51

Skoro Kolega ma tak ogromną i wszechstronną wiedzę na każdy temat proponuję czasową zamianę ról. Swego czasu była propozycja w ramach portalu. W związku z powyższym niech Kolega zacznie pisać artykuły, a Redaktorzy portalu zaczną to krytykować bez końca. Bez względu na to, czy jest to uzasadnione, czy nie ? Droga jest otwarta.

piotrzet

Gdzie napisałem, że mam wiedzę na każdy temat? Proszę pokaż mi ten fragment. Ja za pisanie na portalu się nie brałem ale jeśli już miałbym coś robić to musiałym się na tym znać tutaj widać wiedza mizerna, a wstawiają jakiś artykuł. Zresztą nie pierwszy. I nie tylko ja na to zwracam uwagę.

piotrzet

Test zawiera jeden podstawowy błąd. Nie wszystkie zostały wykonane na tym samym urządzeniu więc jak można je w ogóle porównywać?
Po za tym Plus/Orange/T-Mobile na jakim urządzeniu były testowane? Tej informacji również brak.

piotrzet

Jeśli prowadzi się portal o tematyce GSM to podstawy trzeba znać. Niestety doskonale wiadomo, że mając telefon z nawet takim samym wspraciem technologii i agregacji prędkości wychodzą różne z prostej przyczyny każdy model ma inną konfigurację anten jak i mocy i trudno oceniać porównania prędkości na kilku innych modelach. Przykładowo testy na zeszłorocznym flagowcu Samsunga z tego rocznym pomimo wspracia dokładnie tego samego zawsze wychodzą na korzyść nowszego. Ciekawe czemu? Możecie to wyjaśnić?
Niestety ale kolejny artykuł żeby liczba się chyba tylko zgadzała, bo niczego konkretnego nie pokazuje.
Tym bardziej, że użytkownicy nowego iphone zgłaszają, że ten ma o wiele lepszy zasięg od modelu z poprzedniego roku.

Sztajger_51

A Kolega znowu niezadowolony.

piotrzet

No niezadowolony, bo nie lubię pseudo testów. Jeśli już coś robić i dawać do publicznej wiadomości to tak jak należy, a nie na odwal się. Tak jak jest tutaj zrobione. Zresztą jak widać po innych artykułach autorzy czy jeden autor pokazuje swoją niewiedze niestety.