Plus 5G: docieramy z testami do Bielska-Białej

Po testach sieci 5G Plusa w Jeleniej Górze, w Katowicach oraz w sąsiedztwie Katowic – dziś prezentujemy jakość transmisji danych w tym segmencie w Bielsku-Białej. Podobnie, jak w w większości poprzednich testów do pomiarów użyliśmy terminala Samsung Galaxy S20 FE 5G. Stacje prezentują transmisję danych jak niżej:
1. BT-22123: Bielsko-Biała, ul. Oświęcimska 22. Maszt własny

2. BT-22125: Bielsko-Biała, ul. Piekarska 20. Dach budynku byłej piekarni

(zwracamy uwagę na bardzo niski upload)

3. BT-22390: Bielsko-Biała, ul. Klubowa 185. Billboard Makro Cash&Carry
(ta bardzo obciążona w normalnych warunkach stacja, również w 5G oferuje bardzo mizerne prędkości, przypominające te, które prezentowaliśmy przy okazji testów 5G w Jeleniej Górze, gdzie sytuacja jest podobna, a dodatkowo wybudowano ilościowo połowę stacji z pożądanych)

(drugi test na kolejnym sektorze)
4. BT-24598: Bielsko-Biała, ul. Międzyrzecka 230. Maszt własny

5. BT-22665: Bielsko-Biała, ul. Wapienicka 6. Maszt własny

6. BT-24996: Bielsko-Biała, ul. Sarni Stok 27F. Minimaszt na dachu budynku hurtowni

źródło: informacja własna

4 komentarze

 1. Kolejne testy i kolejne potwierdzenie, że Plus zamiast wyprzedzić konkurencję tylko ją dogania. Ciekawe jak wygląda LTE w tych okolicach. Może przy okazji następnych takich testów jakieś porównanie? Na internecie mało takich rzetelnych porównań jak u was.

  • Ale z Ciebie dowcipniś 🙂 Plus tylko dogania konkurencję w 5G??? 🙂

   A kto jak nie Plus pierwszy zrobił 5G? Reszta dopiero później.
   5G Plusa ma średnią szybkość około 250 mb/s a inne sieci średnia tylko około 75 mb/s i w najbliższym czasie nie ma szans żeby dogolili prędkość 5G w Plusie 🙂

 2. Pytanie mam czy jeśli mam telefon w plusie z 5G i stoje przy maszcie a mam tylko LTE +. Muszę jeszcze coś włączyć lub uruchomić coś u operatora. Oczywiście mam w ustawieniach automatyczne 5G/LTE/3G,/2G.

  • U operatora nie trzeba niczego uruchamiać. Uruchomienie transmisji danych powinno uaktywnić 5G. Pytanie, jaki to model telefonu? Jeśli ten z listy dostępnych, certyfikowanych przez operatora, to czy był kupowany w Polsce w oficjalnej sieci, czy na przykład na którejś z aukcji za granicą? Jeśli za granicą – może nie mieć aktywnych określonych pasm z listy „n” (n38/n41). Reasumując, za mało szczegółów w tym pytaniu. Na koniec pozostaje jeszcze pytanie, skąd pewność, że 5G na stacji działa? Samo wymienienie jej na liście np. w rejestrze urządzeń nie oznacza, że 5G zostało już uruchomione. Prosimy o więcej szczegółów, w tym np. na mail, żeby nie zaśmiecać komentarzy

Comments are closed.