Spalona: Play dołącza do operatorów z sygnałem sieci w pięknym zakątku Kotliny Kłodzkiej

Pomimo upływu 24 lat od startu sieci komórkowych w standardzie cyfrowym w Polsce – wciąż jest sporo miejsc, gdzie sygnał sieci nie dociera. Nie dlatego, że nie ma tam potencjalnych klientów. Z jakiegoś powodu operatorzy wychodzą z założenia, że skoro nie ma tam obecności innych, to po co się starać? Takim obszarem jest m.in. południowy pas graniczny Polski, spora część Podkarpacia, niemały obszar województwa lubuskiego, ale także tereny związane z ruchem turystycznym. Niemało takich miejsc znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej.
Są nimi dla przykładu:
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Nowa Morawa i Bolesławów, odcinek “Autostradą Sudecką” od centrum sportów zimowych Zieleniec po granicę Państwa w Międzylesiu, czy na wschód od Zieleńca w kierunku skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 389 (Autostrada Sudecka) z drogą krajową nr 8. Podobnie, zapomniana jest spora część drogi kolejowej od Kłodzka w kierunku Kudowy-Zdroju oraz turystyczne miejscowości: Kamieniec koło Kłodzka z pięknym, gościnnym zamkiem, czy przygraniczna miejscowość Kamieńczyk (gm. Międzylesie) z widokami, których nie zapomina się na długo podobnie jak drewnianego kościółka pw. Św. Michała Archanioła, przy którym możemy zobaczyć starannie zadbane stare nagrobki. Dziurawa w dostępność sygnału polskich sieci komórkowych, jak przysłowiowe sito jest także droga wojewódzka nr 390 między turystycznym Złotym Stokiem, a turystycznym i zdrojowym Lądkiem-Zdrój. Na sporym jej obszarze terminal łatwiej zaloguje się do sieci operatorów czeskich, aniżeli do sieci macierzystej. Ponieważ Play wciąż jest na etapie rozwoju swojej infrastruktury – polecamy temu operatorowi wyłamanie się spośród konkurentów właśnie na takich obszarach.  Oczywiście, miejsca o których wspominamy, to tylko margines braków w sygnale w Kotlinie Kłodzkiej. Podobny los dzieliły jeszcze niedawno: Karłów oraz Spalona, gdzie stacja Orange – dodajmy, marnej efektywności i z ewidentnym brakiem kolejnych sektorów – były swoistymi enklawami. Z jednej strony kwitła tu turystyka, z drugiej zaś telekomunikacyjnie był to obszar poza dostępem jakichkowiek usług.
W dzisiejszej informacji prezentujemy zdjęcia stacji bazowych Orange oraz Play (prace budowlane na stacji Play właśnie się zakończyły i stacja oczekuje na uruchomienie) w turystycznej miejscowości Spalona w Kotlinie Kłodzkiej. Jednym z celów stacji Play jest również dotarcie efektywnego sygnału sieci  do schroniska “Jagodna”. Orange niestety nie radzi sobie z tym zadaniem.
Przy okazji bieżącego materiału, wskazując na kolejne miejsca, wymagające pokrycie – do Spalonej zapraszamy z sygnałem operatorów: Plusa oraz T-Mobile, zaś do centrum w Zieleńcu – Play
Kodowe numery stacji operatorów Play oraz Orange w Spalonej
a) Play: KLO3204
b) Orange: 11154
1. Stacje obu operatorów. Rurowy maszt Play koloru biało-czerwonego

2. stacja Orange (dwa sektory). Ze stacji emitowany jest wyłącznie sygnał Orange

3. stacja Play (oczekuje na uruchomienie, trzy sektory. Ze względu na rozkład szlaków turystycznych oraz rozkład dróg wskazany byłby również czwarty sektor z odpowiednimi regulacjami tilt zestawów antenowych, dopasowanych zarówno do topografii terenu, jak i bliskości granicy Państwa)

Dziękujemy naszemu Informatorowi za nadesłany materiał

źródło: informacja własna