Plus 5G: transmisja danych dla stacji BT-22925 w Tarnowie

Prezentujemy jakość transmisji danych dla stacji BT-22925 w Tarnowie. Lokalizacja: Tarnów, ul. Klikowska 101. Obiekt: budynek Zakładów Mięsnych.
W lokalizacji, o której mowa pracuje również stacja podmiotów Networks!
W stacji pracują: GSM/UMTS900/UMTS2100/LTE900/LTE1800 i 5G
Przy okazji testów w Tarnowie warto wspomnieć, że:
a) ilość stacji operatora jest stanowczo za mała względem obszaru miasta. Sytuacja w Tarnowie wygląda podobnie jak w Jeleniej Górze. Również podobnie jak w Jeleniej Górze wyglądają proporcje pomiędzy ilością stacji konkurentów globalnych i ilością stacji Plusa
b) pasma z zaimplementowaną technologią 5G brakuje w centrum oraz na południu Tarnowa
Gdyby z jakiegoś powodu zabrakło sygnału ze stacji “parasola” w miejscowości Zawada na Górze Św. Marcina, na maszcie “Emitel”  – w wielu miejscach Tarnowa oraz w jego sąsiedztwie dostępność sygnału byłaby znacząco ograniczona, co tym bardziej świadczy o deficycie ilościowym stacji w mieście. Nawet ze względów wizerunkowych operatorowi bardzo brakuje stacji na wylocie z Tarnowa drogą krajową nr 94 w kierunku Wojnicza.
A. zrzuty ekranów aplikacji testowych:
1. segment LTE:
2. segment 5G:
3. zdjęcia stacji:
źródło: informacja własna

0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mapai

Trudno nie zgodzić się z autorem powyższego. I co ciekawe problem jest punktowy, bo dot. tylko płd i płd-zach części Tarnowa. Oczywiście miały być tam stacje (Koszyce Wielkie, a przy ul. Racławickiej /Góra Zbylitowska/ stała nawet przez kilka lat stacja całkowicie zintegrowana), ale zostały udaremnione przez protesty i Plus już do nich nie wrócił.
Sytuacja jest nieciekawa również na płd od Tarnowa. Ryglice, Szynwałd – stacje miały być i nigdy nie powstały przez protesty co powoduje, ze można tam przez dziesiątki km łapać jedynie jakieś szczątki sygnału outdoor