Polkomtel Infrastruktura: rozpoczęły się negocjacje warunków pracy

Jak się dowiadujemy, na etapie restrukturyzacji Polkomtel Infrastruktura i przejęciu Spółki przez Cellnex rozpoczęły się pierwsze indywidualne konsultacje z pracownikami. Wynika z nich, że pracownicy otrzymują sporo gorsze warunki pracy. Jak podkreślają pracownicy podmiotu technicznego (wciąż jeszcze jako spółki zależnej Polkomtel) – trudno im zgodzić się na takie pojmowanie przyszłych obowiązków. Po pierwsze będą bardziej obciążeni, po drugie – w docelowych warunkach nie widzą jakości sieci. Z profilu prowadzonych dyskusji wynika, że integracja pionów technicznych (w tym radiowych) Play i Plusa pod jurysdykcją Cellnex może przynieść jeszcze więcej jakościowych strat, zaś docelowo na pewno straci na tym Polkomtel, którego integracja z Cellnex jest mniejsza, aniżeli ma to miejsce w przypadku Play. Zapraszamy pracowników Spółek do komunikacji. Stanowiska chętnie zaprezentujemy na naszych łamach. Przypominamy jednocześnie, że w razie poczucia krzywdy ewidentnej – wskazane jest działanie związków zawodowych oraz pozwy do Sądu Pracy, których zadaniem jest wspieranie pracowników w sytuacjach, w których czują się zagrożeni lub pokrzywdzeni.

źródło: informacja własna

0 0 votes
Article Rating
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dziku

W tym wszystkim nie chodzi o modernizację sieci jako takiej. Tu chodzi o szeroko pojęty outsourcing czyli wypchnięcie pracowników do firmy zewnętrznej. Dla Polkomtel to super oszczędność bo w białych rękawiczkach pozbywa się etatów, a tzw. biali murzyni będą zasówać za miskę ryżu. A prawdopodobnie cała modernizacja skończy się głównie na dowieszaniu się do nadajników Play-a, bo będzie to tańsze i szybsze niż prawdziwa budowa nowej sieci Plus.

kalapix

A skąd informacje, że piony radiowe mają zostać zintegrowane? Cellnex powołał spółkę Tower tylko, żeby zarządzała infrastrukturą pasywną. Cała aktywna infrastruktura pozostaje w rękach Play i siecią radiową mają kierować właśnie pracownicy Playa. Zaś Plus, jeżeli się nie mylę, przekazał całość spółki Polkomtel Infrastruktura w ręce Cellnexa.