Plus inwestycje: operator buduje nową stację w miejscowości Bębło

Jak informuje nasz redakcyjny Kolega z Zagłębia – Plus buduje nową stację bazową na strunobetonowym maszcie w miejscowości Bębło. Będzie zamiennikiem dla pracującej na dachu niskiego budynku tuż obok stacji BT-24465. Adres zamienianej stacji, to ul. Ojcowska 103, adres stacji nowej: ul. Ojcowska 200. W stacji wciąż pracującej klienci korzystają wyłącznie z pasma GSM.
Kodowy numer stacji budowanej, to BT-26485.
Lokalizacja to sąsiedztwo drogi krajowej nr 94.
Instalacja na elewacji budynku, to prawdopodobnie instalacja Orange.
Nie wykluczamy, że nowy obiekt będzie docelową lokalizacją zarówno stacji Plusa, jak i operatorów globalnych.
Zdjęcia poniżej przedstawiają stację pracującą (budynek) oraz budowaną stację nową (strunobetonowy maszt):

Stacja budowana
źródło: informacja własna

7 komentarzy

 1. Niski, ile ma metrów?

  • Dopytam. Może się wyjaśni?

  • Około 20 metrów. Prawdopodobnie wysokość zmieniona w wyniku protestów

   • Tam miejscowy plan zakazuje budowy obiektów wyższych niż 20m. Budowane KRA7019 niedaleko też będzie miało 20m.

 2. Na elewacji Plus. Na dachu kiedys Era, obecnie N!. Domy jednorodzinne obok siebie. Nowy slup Plusa i raczej nikogo innego. Przynajmniej obecnie. Problem z przylaczem energ. Plan na podlaczenie 2022. Slup niski, ale na szczycie malego wzniesienia wiec powinien dokrywac miejsca nie pokryte przez Wielka Wies lub Jerzmanowice

  • To, że elewacja to Plus jest mało prawdopodobne. Po pierwsze z anten na elewacji wychodzi więcej kabli, co sugeruje większą ilość pasm z anteny, a Plus ma tam tylko GSM. Po drugie RRU przy wsporniku na dachu jest typowe dla Plusa, nie dla N!

 3. Oczywiście, że serwis gsm.biz.pl ma rację. Plus ma tam 3 sektory G900 only, zaś N! tylko 2, ale emituje z nich praktycznie wszystkie dostępne pasma.
  Co do pokrycia dziur wzdłuż DK94 i okolic trzeba poczekać z weryfikacją zasięgu do uruchomienia tego btsa.
  Ponieważ proces inwestycyjny budowy stacji w Czajowicach nie został jeszcze zakończony dla pokrycia zarówno DK94, jak i okolic Czajowic, Bębła i Będkowic (o ile sygnał z tej stacji tam doleci) operator powinien rozważyć montaż 4 sektorów na azymutach: 45, 135, 225 i 315 st.

Comments are closed.