Świdnica: walczyli, walczyli i… stało się. Tylko, gdzie w tym logika?

Jak informuje nasz Czytelnik, działania Stowarzyszenia Ekologicznego „Ojczyzna” doprowadziły do demontażu instalacji stacji bazowej T-Mobile, zlokalizowanej w dolnośląskiej Świdnicy u zbiegu ulic: Prądzyńskiego i Dąbrowskiego. Organizacja w działaniach nie ustaje i dąży do likwidacji pozostałych stacji w mieście. Demontaż instalacji, o której mowa nastąpił w ostateczności w wyniku stwierdzenia uchybień podwykonawcy operatora w procedurach administracyjnych Prawa Budowlanego w procesie modernizacji stacji, co nie zmienia kuriozalnej sytuacji, która jest skutkiem działania Stowarzyszenia. Jak informują nas mieszkańcy powiatowego miasta na Dolnym Śląsku – efektem pasożytniczego działania grupki osób może być pozbawienie klientów sieci dostępu do usług telekomunikacyjnych. Tłumaczenia zaś ze strony organizacji, prowadzącej te działania są pozbawione nie tylko naukowych podstaw, ale również logiki, w tym świadczą o kompletnym braku znajomości zasad propagacji sygnału radiowego. Jak pokazuje doświadczenie – w przypadku podobnych kroków ze strony przeróżnych organizacji wcześniej czy później okazywało się, że ci sami ludzie twierdzili, iż z nieznanego powodu nie mogą korzystać z usług telekomunikacyjnych, głównie z internetu mobilnego. Problem jednak w tym, że powód był doskonale znany, zaś odpowiedzialność za stan rzeczy była spychana na wszystko i wszystkich wokoło – zaś odpychana od tych, co do takiej sytuacji doprowadzili. Raz jeszcze wskazujemy, że nie ma możliwości uruchomienie jednej stacji bazowej „na górce” – jakakolwiek by ona nie była i pokrycia z takiej stacji całego miasta. Po pierwsze, to kwestia braku efektywności pokryciowej takiego rozwiązania, po drugie – kwestia efektywnościowa, związana z pojemnością sieci, a także… co tak walczących może zdziwić – to kwestia konieczności przestrzegania norm emisji pól elektromagnetycznych.
Reasumując, apelujemy o przebudzenie. Im szybciej ono nastąpi – tym lepiej dla klientów sieci, a nade wszystko dla wizerunku członków wspomnianego Stowarzyszenia.
O temacie pisze również portal lokalny swidnica24.pl

źródło: informacja własna / swidnica24.pl

1 komentarz

  1. Taka będzie logika,że jak operator będzie chciał wybuduje teraz stację na tzw. zgłoszenie w ramach nowej ustawy i nie będzie mocnych na jej likwidację. Ewentualnie co gorsze dla większości mieszkańców odpuści sobie temat i internet mobilny będzie dział zdecydowanie gorzej lub wcale…

Comments are closed.