Trwa rozbudowa sieci T-Mobile – operator ma już blisko 2300 stacji 5G

Trwa rozbudowa sieci T-Mobile – operator ma już blisko 2300 stacji 5G. Zgodnie z zapowiedziami T-Mobile kontynuuje rozbudowę sieci piątej generacji. Lipcowa obietnica operatora zakładała rozszerzanie infrastruktury 5G średnio o 120 stacji tygodniowo, a w ostatnich dniach liczba masztów wzrosła aż o 184. Łącznie sieć piątej generacji magentowego operatora obejmuje już blisko 2300 stacji bazowych. Kolejny tydzień, kolejne stacje 5G – to zdanie w ostatnim czasie stale towarzyszy magentowemu operatorowi, który nie ustaje w staraniach, aby dostarczać klientom sieć najwyższej jakości. W ostatnich dniach tę aspirację udało się zrealizować przy uruchomieniu kolejnych 184 stacji bazowych. Dzięki temu operator może pochwalić się już blisko 2300 masztami obsługującymi sieć piątej generacji.

Najwięcej nowych stacji zostało uruchomionych w Krakowie, Zabrzu, Poznaniu i Opolu, co pozwala na wzmocnienie sieci 5G, która w powyższych miastach działa już od ponad roku. Jednocześnie do listy miast z zasięgiem 5G T-Mobile operatorowi udało się dodać również kilkanaście nowych miejscowości, m.in. Bielsk Podlaski, Łowicz, Maków, Mrozy, Pilica, Siennica, Tykocin, Warka, Zambrów, czy Zawiercie. W przygotowaniu są już kolejne stacje 5G, o komercjalizacji których T-Mobile będzie informować w najbliższych dniach. Więcej informacji o sieci 5G T-Mobile można znaleźć na stronie https://www.t-mobile.pl/5g.

źródło: T-Mobile

3 komentarze

  1. To wciąż DSS, nadal czekamy na prawdziwe 5Gz a więc na aukcję. Szczególnie w bloku 700 MHz.

    • Tak, tak! Ja też czekam na pasmo 700MHz bardziej niż na pojemnościowe. Będzie to doskonała alternatywa dla wiecznie zapchanego LTE800/900, przynajmniej w początkowym okresie działania.

  2. Warto dodać, że od razu po uruchomieniu 5G nie ma agregacji w uploadzie. Jest to dość dziwne. Postaram się sprawdzić mniej więcej ile trwa uruchomienie CA.

Comments are closed.