Plus inwestycje: jeleniogórska stacja BT-33473 po modernizacji w fotografii

We wcześniejszej informacji prezentowaliśmy prędkości transmisji danych dla każdego sektora LTE i 5G w jeleniogórskiej stacji BT-33473, która została uruchomiona testowo w pełnym zakresie zaraz po zakończeniu procesu modernizacyjnego. Pokazaliśmy również pracę każdego z sektorów w śródmiejskiej stacji BT-33522, z którą stacja BT-33473 koresponduje radiowo. Wspomnieliśmy przy tym szczegółowo o obszarach pokrycia obu stacji, jakości transmisji oraz przedstawiliśmy propozycje kolejnych zmian w stacjach, które spowodują polepszenie jakości pracy obu stacji, w tym nade wszystko w segmencie transmisji danych. W bieżącym wpisie, dla zainteresowanych zdjęcia stacji BT-33473 według stanu „po modernizacji” ze schematu GUL do modelu GUL/LTE1800/5G NSA 2600TDD.
Dla poprawienia przejrzystości interpretacji instalacji informacje jak niżej:
1. w lokalizacji przy ul. Sobieskiego 53 swoje stacje bazowe posiadają wszyscy operatorzy.
a) operatorzy globalni: LTE 2xCA
b) Plus: LTE 2xCA / 5G NSA
c) Play: 4xCA / 5G NSA DSS
2. instalacje antenowe:
a) Plus: instalacje na dwóch rogach budynku BGI „ZREMB”. Jeden róg, to zestaw dwóch sektorów, kolejny róg, to instalacja trzeciego sektora na bieg drogi krajowej nr 30 w kierunku Zgorzelca (wymaga korekty dopasowującej do topografii terenu i biegu drogi)
b) operatorzy globalni: instalacja na mini-maszcie na środku dachu budynku
c) Play: instalacja przylegająca do ścian budynku, w zestawie po trzy anteny na sektor
W lokalizacji przy ul. Sobieskiego 53 Plus posiada węzeł światłowodowy.
Pracuje tu 11 anten linii radiowych operatora.
Kolejna stacja Plusa na azymucie południowym pracuje w odległości 1800 metrów od stacji BT-33473 i pracuje w modelu LTE900/LTE1800. Mowa o stacji BT-30122 na maszcie Orange. Stacja miała w planach otrzymanie czwartego sektora i LTE2600. Póki co – na planach pozostajemy. Operatorzy globalni, na azymucie południowym posiadają również stację w odległości 1800 metrów od lokalizacji przy ul. Sobieskiego 53 (wspomniany maszt Orange), niemniej – pomiędzy nimi posiadają jeszcze dwie kolejne, tj.:
a) przy ul. Okopowej 6, komin
b) przy ul. Karola Miarki 42, strunobetonowy maszt T-Mobile
Z kolei Play na azymucie południowym posiada kolejną stację w odległości 1600 metrów od stacji przy ul. Sobieskiego 53. Jest to stacja na budynku przemysłowym kotłowni miejskiej, pracująca podobnie jak ta przy ul. Sobieskiego 53 w modelu 4xCA + 5G NSA DSS.

źródło: informacja własna

Materiał powiązany:
Plus inwestycje: komplet testowy sektorów stacji BT-33473 i wpływ modernizacji BT-33473 na transfery w BT-33522

1 komentarz

  1. Jak na zdjęcia robione (dobrym) ale jednak telefonem to jakość super, nawet pomimo zoomu. Jak zawsze rzetelna dokumentacja !

Comments are closed.