RFBenchmark: operatorzy sieci w sierpniu 2021 r.

T-Mobile na topie, srebrne Orange – Internet mobilny w Polsce (sierpień 2021).
Serwis internetowy RFBenchmark.pl opublikował sierpniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Pod lupę trafiły wskaźniki dotyczące jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce. Kolejność klasyfikacji nie uległa zmianie. Liderem w kategorii średniej szybkości pobierania danych i najniższej wartości ping pozostał T-Mobile. Pod względem wysyłania danych na prowadzeniu utrzymał się Play. W sierpniu ranking został przygotowany w oparciu o 209799 pomiarów.
Średnia szybkość pobierania danych
T-Mobile nadal prowadzi w tej kategorii, choć wyraźna przewaga z lipca (5,9 Mb/s nad Orange) stopniała. Operator będący na pierwszym miejscu pod względem pobierania danych odnotował w sierpniu 45,4 Mb/s. Wyprzedził tym samym wspomniany Orange (41,1 Mb/s), a także Play (37,8 Mb/s) i Plus (30,5 Mb/s).
Średnia szybkość wysyłania danych
Play utrzymuje dobrą passę i czwarty miesiąc z rzędu cieszy się zwycięstwem w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. To efekt wyniku 18,9 Mb/s. Na drugim miejscu ponownie „srebrny” operator – Orange (17,7 Mb/s). Bój o trzecie miejsce był zacięty. Ostatecznie brąz przypadł w udziale T-Mobile (16,6 Mb/s), który o włos wyprzedził Play (16,5 Mb/s).
Najniższa wartość ping
Pod względem najniższej wartości ping T-Mobile nie miał sobie równych i z rezultatem 30,6 ms zameldował się na pozycji lidera. Orange z niezłym wynikiem 31,3 ms musiało zadowolić się tytułem wicelidera sierpnia. Za nimi Play (34,0 ms) i Plus (40,4 ms). Kolejność w tabeli zatem praktycznie skopiowana z tej znanej z rywalizacji w zakresie najwyższej średniej prędkości pobierania danych.
RFBenchmark: raport sierpień 2021. Pełna treść Raportu

źródło: Notel

2 komentarze

  1. Ping w Mbps ? 🤔

    • Fakt. Informacja prasowa jest z błędem. Na stronie u źródła błąd pozostał. U nas poprawiamy. Dzięki za czujność 😉

Comments are closed.