Cyfrowy Polsat skupuje własne akcje. Czyżby mariaż CP z Exatelem?

Cyfrowy Polsat skupuje własne akcje. Ze strategicznego punktu widzenia wspomniana decyzja jest dość zaskakująca. Sugeruje bowiem skupienie akcji w jednym punkcie. Co za tym idzie – również przyszłych – może już najbliższych – decyzji, związanych z kluczową działalnością Grupy. Jak wiadomo, właściciel Grupy Cyfrowy Polsat – Zygmunt Solorz – idzie w kierunku energii atomowej. W związku z powyższym potrzebne są spore środki. Może właśnie decyzja, związana ze skupem własnych akcji to prolog szybko zrealizowanej decyzji strategicznej, a u progu jest już chętny do odkupienia całej Grupy Polsat Plus? Wiele może na to wskazywać. Przed nami aukcja częstotliwości dedykowanych 5G, w tym powołanie operatora narodowego, gdzie głównodowodzącym będzie Exatel. Być może jest właśnie tak, że jest już wstępne porozumienie, dotyczące nabycia Polsat Plus przez Exatela? Dzięki temu nie tylko wybudowanie przyszłej sieci 5G byłoby prostsze. Prostsze byłoby również zarządzanie tą siecią, jak również wywieranie wpływu na pozostałe telekomy, które utworzą w ramach budowy operatora narodowego nowy podmiot? Trudno dziś zakładać coś na 100%. Istnieją jednak przesłanki, które wskazują właśnie na to, że Polsat Plus wkrótce może zmienić właściciela. Zarobią na tym dwie strony: Exatel będzie miał całą grupę medialno-telekomunikacyjną, Zygmunt Solorz – środki na nowy kierunek swojego biznesowego działania. Mało tego – Państwo da na taki mariaż zielone światło!

źródło: informacja własna

3 komentarze

 1. Polsat Plus bez Solorza? Naprawdę, bardzo ciężko w to uwierzyć. Sprzedaż Polsatu po 30 latach? Jeszcze bardziej nieprawdopodobne.

  W mojej opinii taki ruch, ale tylko jeśli chodzi o infrastrukturę telekomunikacyjną, mógłby być możliwy przed transakcją z Cellnex. Exatel potrzebuje masztów? No to proszę – 8000 lokalizacji od Plusa. Wybuduje się jeszcze trochę, do każdego światłowód (w końcu ma być wspólne 5G dla całej czwórki) i bajka. Ale teraz? Po co Exatelowi częstotliwości i sieć rdzeniowa Plusa?

  Chyba że Exatel chce wykupić cały polski oddział Cellnexu? Kilkanaście tysięcy lokalizacji to już coś. Ale sam pomysł – szaleństwo.

  Jedyna dobra rzecz z tych zmian w grupie, to koniec Aero2 i wchłonięcie przez Polkomtel. Zakończą się problemy niedoświadczonych użytkowników:

  – To Plus nie ma na tej stacji LTE?
  – Jak to nie ma? Jest LTE900 i LTE1800 Aero2.
  – Ale ja mam Plusa, a nie Aero2.

  Teraz śmieszy. Kiedyś to i ja nie wiedziałem. 😀

Comments are closed.