T-Mobile inwestycje: co się dzieje ze stacją operatora w Jeleniej Górze przy ul. Sobieskiego?

W Jeleniej Górze, przy ul. Sobieskiego 53 mają swoje stacje wszyscy operatorzy. Lokalizacja jest kluczowa, bo sąsiadująca z biegiem dwóch dróg krajowych oraz dwoma szlakami kolejowymi ku granicom Państwa w Jakuszycach oraz Zgorzelcu. W sąsiedztwie są również dwa osiedla mieszkaniowe, hurtownie i dwa biurowce Krajowej Administracji Skarbowej (UC-S). O wspomnianej lokalizacji stacji, na dachu BGI „ZREMB” pisaliśmy wiele razy, zaś za przyczyną marnie wyposażonej stacji Plusa, która – wydawało się – nie doczeka się modernizacji nigdy – stała się niemal lokalizacją w naszym serwisie dyżurną.
Jak widać, dach BGI „ZREMB” przy ul. Sobieskiego 53 w Jeleniej Górze niesie za sobą swoistego pecha. Obecnie, w fazie modernizacji jest stacja T-Mobile. Procesowi także poświęciliśmy na naszych łamach dwa materiały. Dziś, kontynuujemy temat. W przypadku realizowanych podobnych zadań – podwykonawca wykonywał prace bez zbędnej zwłoki, zaś finał prac było widać po 2-3 wizytach na obiekcie. Tymczasem… w przypadku modernizacji tej stacji T-Mobile finał prac wydaje się odwlekać w nieskończoność. Najpierw ułożono anteny na dachu, potem przytwierdzono nowe zestawy do dolnych wsporników, następnie rozbudowano minimaszt, na który przeniesiono nowe zestawy, a stare (które prawdopodobnie wciąż pracują) dość frywolnie w zakresie azymutów zamontowano poniżej nowej konstrukcji. Tak jest do dziś. Stacja pracuje na mocach, które zostały obniżone dla celów przebywania ludzi w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji, zaś w eterze jest niemal niewidoczna. Obciążane dodatkowym ruchem są przez to stacje w lokalizacjach:
a) przy ul. Sobieskiego 56
b) Okopowej 6a
c) 1-go Maja 27
d) Skłodowskiej-Curie 12
Od jakiegoś czasu przy stacji nie widać nikogo z przedstawicieli podwykonawcy, co oznacza, że z jakiegoś powodu prace modernizacyjne zostały wstrzymane. Skoro jednak tak – może warto przywrócić stację do „normalnego” działania, aby stacje w sąsiedztwie również świadczyły usługi należytej jakości? Patrząc na proces modernizacyjny stacji T-Mobile przy ul. Sobieskiego 53 i porównując go do modernizacji stacji o podobnej konstrukcji można odnieść wrażenie, że prace są realizowane mozolnie i w sporej mierze bez należytego zaangażowania.
Dlaczego?
Może na ten temat powie więcej sam operator?

źródło: informacja własna