Połączenie Polkomtel Sp. z o.o. z Aero 2 sp. z o.o.

Połączenie Polkomtel Sp. z o.o. z Aero 2 sp. z o.o.  Plus będzie świadczył usługi oferowane do tej pory przez Aero2. Doszło do formalnego połączenia dwóch spółek Grupy Polsat Plus – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Polkomtel sp. z o.o. połączył się i przejął Aero2 sp. z o.o. – i obecnie to operator sieci Plus świadczy wszystkie usługi oferowane do tej pory przez Aero2. Plus udostępnia Bezpłatny Dostęp do Internetu oraz jest dostawcą usługi internetowej Pakiety Aero. Ich użytkowanie odbywa się na dotychczasowych zasadach i nie wymaga od klientów żadnych dodatkowych czynności. Więcej informacji o Bezpłatnym Dostępie do Internetu i usłudze Pakiety Aero można znaleźć na stronie https://aero2.pl. Plus świadczy obecnie także usługę telefonii wRodzinie. Dla dotychczasowych klientów korzystających z tej oferty, oprócz zmiany operatora sieci, nic się nie zmieniło. Aplikacja „moje wRodzinie” oraz strona do zarządzania kontem są dostępne dla użytkowników  i nadal można korzystać z usługi oraz aktywować pakiety w ramach oferty promocyjnej.
Informacje o telefonii wRodzinie są dostępne na https://wrodzinie.com.pl
Klienci korzystający z usług Aero2 zostaną poinformowani o powyższych zmianach bezpośrednio w odrębnej korespondencji.

źródło: Polsat Plus

4 komentarze

 1. I nastanie wreszcie porządek jeśli chodzi o właścicieli bloków częstotliwości!

  • Szkoda tylko, że o porządku w częstotliwościach można pomarzyć 🙁

   • Oj, wielka szkoda.

    Natomiast gdyby regulator chciał, to właśnie zaczynałyby się porządki.

    Rezerwacja 2x20MHz kończy się dokładnie za rok i jeden miesiąc. Tutaj w nowej rezerwacji można już przesunąć Plusa o 0.1MHz w dół.

    W tym czasie wygasają również rezerwacje 2100MHz. Czy naprawdę takie trudne jest wydanie nowych już przesuniętych i powiększonych o 0.2MHz?! Najpierw tylko przesuniętych, potem okres przejściowy na przesunięcie i na koniec poszerzenie. Przecież nie trzeba zmieniać nawet kolejności operatorów! To banalnie proste!

   • Dzisiaj pojawiły się bardzo dobre wiadomości! Otóż UKE stwierdził, że przedłużenie rezerwacji 2100MHz będzie wydane już dla bloków po 15MHz, a nie jak obecnie 14.8MHz.

    Cytat:

    „W najbliższych dwóch latach upływa termin obowiązywania 9 ogólnopolskich rezerwacji częstotliwości z pasm 900, 1800 i 2100 MHz. Aktualnie wpłynęły jedynie dwa wnioski o dokonanie przedłużenia dla pasma 2100 MHz. Postępowania zostały wszczęte, wydanie decyzji w tej sprawie przewidywane jest w 2022 r. po zakończeniu planowanego w tym paśmie tzw. reshufflingu częstotliwości. Jest to stricte techniczna czynność, która będzie skutkowała zwiększeniem szerokości bloku przydzielonego każdemu z czterech operatorów z 14,8 do 15 MHz. Jest to proces oczekiwany i postulowany przez telekomy.”

    źródło: https://www.uke.gov.pl/blog/przedluzenie-rezerwacji-czestotliwosci-jak-to-dziala,41.html

    Polecam ten wpis, sporo ciekawych danych. Nawet szacunkowe opłaty za przedłużenie.

Comments are closed.