Plus zasięg: brak sygnału operatora na trasie Kraków – Koniecpol

Jak informuje nasz Czytelnik, Plus posiada krytyczną „dziurę zasięgową” na odcinku: Kąpiele Wielkie – Strzegowa – Smoleń, przy drodze wojewódzkiej nr 794, trasa: Kraków-Koniecpol. Jak uzupełnia Informator, dla osiągnięcia celu projektowana była  swego czasu stacja Plusa w miejscowości Strzegowa. Wtedy jednak została oprotestowana. Dziś, zmieniły się uwarunkowania, w tym nastawienie społeczności do tego typu inwestycji, a co najważniejsze – potrzeb w zakresie dostępu do mobilnego internetu. Tym oto sposobem swoją stację w pobliskich Kąpielach Wielkich (województwo małopolskie, powiat olkuski, gmina Wolbrom) uruchomili operatorzy globalni. Co ciekawe, inwestycja powstała właśnie dzięki wsparciu lokalnej społeczności:
źródło informacji poniżej:
https://www.facebook.com/Gmina-Wolbrom-140704755997658/photos/?tab=album&album_id=1173913182676805

Przy okazji realizacji inwestycji telekomunikacyjnej Burmistrz  Wolbromia rozdał statuetki „zasłużonym” dla budowy stacji z grawerem przedmiotowego masztu (!). W przypadku Plusa zasięg dociera z odległej stacji w Chrząstowicach (BT-24001) i jest to sygnał szczątkowy, ponieważ odcinek wiedzie wśród jurajskich skał. Droga jest o tyle ważna, że prowadzi również do:
– jurajskich zamków: (Smoleń, Pilica),
– narciarskich wyciągów jurajskich: Smolen-ski, Cisowa- ski.
W sporej części podróżujący używają wspomnianej trasy jako alternatywy dla A1 i DK 91 – jako atrakcyjnej krajobrazowo i nie zakorkowanej. Osobiście podróżuję tą trasą zawodowo – dodaje nasz Czytelnik. Proszę sobie wyobrazić, że zasięgu Plusa nie ma nawet na zewnątrz. I to tam, gdzie konkurenci planują uruchomienie 5G. Zachowanie Plusa można kolejny raz zinterpretować jako tezę: „po co budować zasięg jak nie ma klientów i jest mały ruch sieciowy. Ale… jak ma być ruch jak nie ma zasięgu?

źródło: informacja własna

Informacja powiązana:
– portal plusforum.pl. Konsultanci Plusa odpowiadają w temacie inwestycji w zasięg
Plus zasięg: halo! Tu Chojnik! Turystyczny punkt w Jeleniej Górze wciąż czeka na modernizację stacji
– GUNB: wnioski budowlane. Obiekty telekomunikacyjny
Plus 5G: jakość sieci najnowszej generacji w Plusie w przygranicznym Zgorzelcu na wybranych przykładach

2 komentarze

  1. O! dobry temat, to fakt jeżdżę w zimie z Krakowa na narty do Cisowej (www.cisowa.pl) i ze znajomymi robiliśmy po drodze zakupy w markecie Dino w Dłużcu (jakiś czas temu miejscowość była wpisana na białej liście UKE jako brak zasięgu w ogóle –pewnie przez otaczające skały), Pius tam nie działa ale np. Play działa (dzwoniłem do żony która była w samochodzie przed marketem z telefonu kumpla – mistrza od desek narciarskich 😀 ) Powiem tak jako fascynat nowych technologii: Plus ma mega opóźnienia w zasięgu, chyba przespał rozwój swojej sieci. Zgadzam się co tu jest napisane, brak zasięgu na drodze wojewódzkiej przecież to żenada.

  2. A ja dodam swoje obserwacje ze szlaku turystycznego z okolic zamku w Smoleniu (zamek Pilcza) z przed około roku. Wycieczka dotyczyła czrwonego i zielonego szlaku na południe od Smolenia. Miałem wtedy telefon Tmobile i Plus. Na samym zamku zasięg obu sieci jest zbliżony, oboje operatorzy łapią LTE i internet działa w miarę sprawnie u obu (bardzo mnie to dziwiło, bo mury zamku są potężne, ale za to zamek jest na wzniesieniu). Na szlaku, u Plusa mamy słaby zasięg LTE z licznymi zrzutami do 3G. Ale zasięg w większości jest i umożliwia wykonywanie rozmów. Natomiast w Tmobile w przewarzającej większości jest zasięg LTE, ale niestety też dość marny. W każdym razie u obu operatorów korzystanie z transmisji danych szło bardzo opornie i wielkrotnie powodowało u mnie rezygnację. Niestety jakoś niespecjalnie była odczuwana przewaga Tmobile w stacji w Kąpiele Wielkie (pewnie dlatego że w większości jest on zasłonięty licznymi wzgórkami względem przebiegu szlaku). Telefon jaki wtedy miałem to Samsung Galaxy s10e.

Comments are closed.