Play inwestycje: operator dociska konkurentów w Kotlinie Kłodzkiej

Kotlina Kłodzka to taki obszar, gdzie Play od jakiegoś czasu dokłada stację do stacji, a potem kolejny raz stację do stacji. Po czym patrzy to tu, to tam i znów coś uruchomi. Choć zaległości jeszcze sporo i to w punktach istotnych, bo praktycznie cała Kotlina Kłodzka, to ruch turystyczny – dzisiejszy obraz Play wskazuje, że za moment stanie się tak, że Play zacznie swoją obecność zaznaczać, a sygnału konkurentów zacznie brakować. Pośród najnowszych danych o wnioskach w serwisie GUNB pojawił się oto wniosek dla stacji bazowej najmłodszego operatora w miejscowości Bierkowice, w niedalekim sąsiedztwie linii kolejowej Kłodzko – Nowa Ruda – Wałbrzych. Punkt, gdzie planowana jest stacja Play, to sytuacja konkurentów niespecjalnie godna pozazdroszczenia. Plus co prawda posiada swoją stację na kościelnej wieży w miejscowości Piszkowice, ale rewelacji z tej stacji nie ma.
Operator we wniosku opisuje stację Bierkowice jak niżej:
Budowa stacji bazowej telefonii komórkowej sieci PLAY o nazwie KLO3058A wraz z kablową linią elektroenergetyczną, Bierkowice, dz. 86/2

Ponieważ, jak zaznaczono wyżej – braków w dostępie do sygnału wciąż jest w Kotlinie Kłodzkiej sporo – kibicujemy P4 w realizacji pomysłów na lokalizacje stacji. Może następne punkty, to na przykład: Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, sąsiedztwo Jaskini Radochowskiej w Radochowie koło Lądka-Zdroju, droga Złoty Stok – Stronie Śląskie, historyczny szlak turystyczny Lądek-Zdrój – Góra Borówkowa, droga przygraniczna Stary Gierałtów – Nowy Gierałtów – Bielice, czy turystyczny Bolesławów i droga na południe ku granicy Państwa?

Link do wniosku dla stacji Play Bierkowice w serwisie internetowym GUNB:
https://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wniosek/fa497121-3543-436b-aebf-6fb8c863c7f5/

źródło: informacja własna / GUNB