Koniec 3G: Orange też wyłączy segment UMTS

T-Mobile według deklaracji rozpoczyna proces wyłączania segmentu 3G od końca stycznia. Założenia, to wdrożenie alternatywnego LTE do końca roku. Okazuje się, że takie plany ma również Orange. Jak informuje operator, stopniowe wyłączanie 3G w pomarańczowej sieci rozpocznie się od drugiego półrocza. W związku z tym Orange prowadzi specjalną akcję wymiany smartfonów na te, które obsługują VoLTE. Jak przebiegnie proces wyłączania 3G w Orange i o ile modeli zwiększy się dostępność VoLTE w smartfonach z oferty Orange? – zobaczymy za kilka miesięcy.
lista smartfonów w sieci sprzedaży operatora z obsługą VoLTE i WiFi calling
Data aktualizacji danych przez operatora, to 29. grudnia 2022 r.

Należy założyć, że oprogramowanie firmware smartfonów, o których mowa powinno być autoryzowane (brandowane) przez operatora. Ten sam model smartfonu, ale zakupiony poza siecią Orange może niestety nie wspierać usług, o których mowa.

źródło: Orange

Materiały powiązane:
T-Mobile: koniec segmentu 3G w 2023 roku
VoLTE i WiFi calling w sieci T-Mobile

2 komentarze

  1. To chyba jakiś żart? Mają najgorzej wdrożone IMS spośród wszystkich i chcą wyłączać 3G? T-Mobile od dawna wpuszcza większość urządzeń do VoLTE, a i tak podejrzewam, że będą jakieś problemy, a co dopiero Orange.

  2. To jeszcze należy dodać garść uwag do tego jak pomarańczowi wprowadzili VoWifi: usługa działa ale dla klientów na kartę tylko w Polsce. W Orange flex telefony które obsługują out-of-the-box volte, vowifi i są niebrandowanie, nie są wyrzucane z usługi, zaś w innych taryfach tak.
    W niektórych telefonach Redmi obydwie te usługi działały od razu, wraz z aktualizacją MIUI obsługa VoWifi tajemniczo została wyłączona.
    A teraz jeszcze dochodzi wdrożenie VoLTE w roamingu, więc dojdą do tego nowe cyrki. Dlatego nie ma się co dziwić że T-Mobile zyskuje popularność, skoro zachowali się dużo lepiej pod tym względem.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.