Karkonosze zasięg: Karpacz przy wyciągu na Kopę

Korzystając z uprzejmości naszego Informatora z województwa lubuskiego poniżej zdjęcia stacji operatorów globalnych (właściciel: Orange) oraz Play na dachu budynku dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Kopę w Karpaczu. Każdy z operatorów posiada stację dwusektorową. Jeden z sektorów z azymutem na bieg kolei linowej, drugi – skosem – do Karpacza. Mimo wielokrotnych interwencji u właściciela stacji z naszej strony – klienci Orange nie doczekali się w tej stacji pożądanych, kolejnych dwóch sektorów: na bieg żółtego szlaku turystycznego w kierunku schroniska “Strzecha Akademicka” i na kierunek drogi do skoczni narciarskiej “Orlinek”, gdzie o stabilny sygnał na zewnątrz również ciężko. Stacja Play została oddana do eksploatacji całkiem niedawno i… niestety kolejny raz w nierozsądny sposób, bez analiz co do deficytów w sygnale – zmałpowana w zakresie ilości sektorów i azymutów od konkurentów. Warto zaznaczyć, że stacji Plusa niestety tu nie ma i choć w Karpaczu jakością dostępności sygnału żaden z operatorów nie grzeszy, to sytuacja Plusa wygląda w tym zakresie ekstremalnie kuriozalnie. Operatorzy globalni uzupełnili bowiem zasięg w Karpaczu Dolnym stacją przy ulicy Dolnośląskiej, posiadają stację w Ścięgnach, a w ostatnim czasie uruchomili mobilną stację przy ulicy Kolejowej. Play w Dolnym Karpaczu posiada stację w Brzeziu Karkonoskim, która choć pracuje jakościowo jak większość stacji tego operatora, ale jest i może kiedyś doczeka się korekty. Plus zaś nie ma tu nic. W samym mieście wszyscy operatorzy posiadają stacje na Górze “Pohulanka” – maszt “Emitel”, Plus i operatorzy globalni mikrostację indoor i outdoor na budynku hotelu “Gołębiewski” [instalacja TM] i wszyscy na strunobetonowym maszcie “Emitel” przy ul. Spokojnej, gdzie dotąd nie przemyślano ani azymutów ani ilości sektorów. Stąd deficyt sygnału przy Świątyni Wang, na szlaku od Świątyni Wang do schroniska “Strzecha Akademicka” i na drodze od Karpacza w kierunku turystycznych Borowic, gdzie – swoją drogą – i tak przydałaby się kolejna stacja. Operatorzy globalni i Play mają do tego stację przy ul. Turystycznej 4, choć dwa sektory to – jak zaznaczono wyżej – rozwiązanie zadziwiające i świadczące o braku chęci przemyślenia rozwiązania. Plus również tu stacji nie posiada. Każdemu z operatorów brakuje jednak stacji kolejnych. Między innymi władnej pokryć bieg szlaku turystycznego od ulicy Gimnazjalnej do schroniska turystycznego “Nad Łomniczką’. Sygnału sieci brakuje również w sąsiedztwie Sandra SPA przy ul. Obrońców Pokoju oraz w sąsiedztwie Szpitala Medical Center Karpacz S.A. przy ul. Myśliwskiej. Warte dokrycia jest także centrum miasta, a ze strony Plusa – także Karpacz Dolny, o czym wspomniano wyżej.
źródło: informacja własna

Materiały powiązane:
mapa biegu szlaków turystycznych (o ile operatorzy byliby rzeczywiście zainteresowani zmianą jakości swoich stacji na lepsze)
Karkosze zasięg: szlak od Świątyni Wang przez Samotnię do schroniska Strzecha Akademicka
Powiat karkonoski zasięg: dwa zgłoszenia instalacji w 2023 r.

0 0 votes
Article Rating
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] bazowe: 1. przy schronisku „Strzecha Akademicka” 2. na szczycie Śnieżki 3. przy ul. Turystycznej 4 w Karpaczu, sąsiedztwo wyciągu krzesełkowego na „Kopę” Dziś, w telegraficznym […]

trackback

[…] ze stacjami pracującymi przy schronisku „Strzecha Akademicka” w Karkonoszach oraz przy ul. Turystycznej w Karpaczu, choć nie są to góry pokroju Tatr, czyli niespecjalnie skomplikowane topograficznie – […]

Marcin

W tym natłoku niedoskonałości warto wspomnieć, że stacja operatorów globalnych w tym miejscu od początku swojego istnienia jest podłączona łączem światłowodowym w przeciwieństwie do Play który jest na radiolinii. Nie wiem jakie wyniki ma Play, ale wczoraj byłem przy tej stacji przy okazji wyprawy na Śnieżkę i osiągnąłem wynik 184 Mbps 3 CC CA 2100+1800+800. Także o ile zasięgowo jest ona mizerna o tyle jakościowo naprawdę super.