Plus startuje z nową platformą komunikacyjną marki

Plus startuje z nową platformą komunikacyjną marki. W najnowszych spotach sieci Plus u boku Wojtka Mecwaldowskiego pojawią się nowi bohaterowie. Od teraz będą nam towarzyszyć w każdej kolejnej odsłonie kampanii operatora. Będziemy ich podglądać w codziennej pracy, obserwując ich nieustające wyzwania z jakimi spotykają się w salonie Plusa. W rolach nowych bohaterów Plusa wystąpią: Anna Smołowik i Filip Orliński. Nowa formuła komunikacji Plusa to świeżość, lekkość i humor. Stawiamy na nowoczesny dialog, pokazując markę i bohaterów w sposób nienachalny i naturalny. Nasz nowy format  prezentuje markę oraz jej ofertę dla klientów zabawnie, z humorem i zachowaniem dystansu do siebie. Chcemy pokazać w ten sposób otwartość na nowe trendy w komunikacji, w których skupiamy się nie na marce dla niej samej, ale na tym jakie wartości i korzyści oferuje odbiorcy. W naszej nowej platformie komunikacyjnej wychodzimy do klienta i chcemy pokazać mu naszą codzienność. Rozmowy przy kawie, opowiadanie sobie historii o klientach, komentowanie nowych produktów w luźny, naturalny sposób w jaki rozmawia każdy z nas – marka zaprasza na zaplecze salonu sprzedaży i zbliża do siebie. Bo kto najlepiej zna naszych klientów? Tylko nasi najlepsi sprzedawcy, dlatego to na nich stawiamy w nowej platformie.
„Przedstawienie bohaterów”
W pierwszym etapie kampanii poznamy bohaterów, Specjalistów Sprzedaży w salonie Plusa. W teaserach zobaczymy znanego już z wcześniejszych kampanii starszego specjalistę Wojtka, czyli Wojtka Mecwaldowskiego, który wcieli się w życzliwego, energicznego mentora, dbającego o swoich współpracowników. Obok niego wystąpi specjalistka sprzedaży Ania (Anna Smołowik), która emanuje ciepłem i zniewala uśmiechem, ale nie dajcie się zwieść – to prawdziwa „twarda kobieca ręka J”. Ich pracę będzie wspierał młody sprzedawca Filip (Filip Orliński), który dopiero zaczyna swoją karierę w salonie. Jest zielony, co widać – ale nadrabia ambicją, zaangażowaniem i zniewalającą… niewinnością . Cały zespół będziemy oglądać nie tylko przy pracy, ale także na firmowym zapleczu, gdzie dzieją się historie „od kuchni”. Platforma bazuje na języku identyfikacji wizualnej marek Grupy Polsat Plus wprowadzonej w 2021 roku. Dodajemy do niej nowych bohaterów, korzystając jednocześnie z kolorów, elementów graficznych, „skóry” i sygnetów wykorzystywanych przez markę Plus w kampanii rebrandingowej. Za kreację nowej kampanii odpowiedzialna jest agencja Freundschaft (wcześniej Scholz & Friends), która już wcześniej realizowała komunikację Plusa. Teasery zostały wyreżyserowane przez czuwającego nad całością kampanii Maćka Bochniaka.

Linki do teaserów:
Plus od kuchni – Wojtek

Plus od kuchni – Ania

Plus od kuchni – Filip

Metryczka kampanii
– Kampania: „Plus od kuchni”
– Nazwa reklamy: Przedstawienie bohaterów
– Klient: Polkomtel Sp. z o.o.
– Dom produkcyjny: TFP
– Agencja: Freundschaft
– Reżyser: Maciek Bochniak
– Postprodukcja: Televizor
– Media: TV, Online, Radio, BTL

źródło: Plus

Materiał powiązany:
Plus włącza 5G dla wszystkich klientów. Nowości Plusa dla rodzin i firm! Nowe oferty z większą liczbą GB i Disney+ w prezencie na rok. Internet domowy już od 19 zł miesięcznie. Kolejny krok, to rozbudowa zasięgu i pojemności sieci?