Smartfony Samsung: Galaxy S23 ma problemy z aparatem, a z Galaxy S21 FE 5G nie pomonitorujesz sieci 5G

Jak informuje serwis fotoblogia.pl, czyli serwis zajmujący się na codzień tematami fotografii – najnowsza seria koronnych smartfonów Samsunga, czyli rodzina Galaxy S23 – ma poważny problem z poprawną realizacją fotografii. Jak czytamy dalej – problem może okazać się “nienaprawialny”, bowiem związany jest z wadami konstrukcyjnymi jednego z aparatów. Reasumując, na kanwie niemal równoległego zaistnienia na rynku smartfonów z serii Xiaomi 13, z optyką Leica – koreański tygrys przemysłowy zalicza sporą wizerunkową wpadkę i nie jest to pierwsza sytuacja tego rodzaju. Z kolei nasze doświadczenia wskazują, że ci, którzy bądź amatorsko bądź profesjonalnie będą próbowali korzystać z monitorowania segmentu 5G – również będą mieli problem, ale już z innym modelem. Tym razem chodzi o Galaxy S21 FE 5G, a być może – o wszystkie produkty z nakładką One UI w wersji 5 oraz Androidem w wersji 13, bo taki model dotarł do naszej redakcji. Oprogramowanie systemowe smartfonu nie przekazuje bowiem informacji o pasmach download w 5G NSA. Dla przykładu, w przypadku sieci Plus otrzymamy, w zależności od aplikacji monitorującej – mogącą być błędnie zinterpretowaną daną, sugerującą że częstotliwością nośną w download jest któreś z pasm kotwicy, nie zaś pasmo 2600TDD. W modelu, o którym mowa i – być może – w okolicznościach oprogramowania firmware, o którym mowa wyżej – w aplikacjach monitorujących nie otrzymamy z kolei w segmencie LTE informacji o parametrze CQI, co dotąd w smartfonach Samsunga było dostępne.
Poniżej przykłady dla G-Nettrack Pro oraz dla G-Mon Pro:
1. G-Mon Pro

2. G-Nettrack Pro

Wartym zainteresowania jest to, że modele Galaxy S20 FE 5G oraz Galaxy S21 FE 5G są na standardowym wyposażeniu pracowników byłego pionu radiowego Polkomtel (dziś pracujących w większości w Cellnex). Zmiana zachowania smartfonu po zmianie firmware w tych przypadkach, to znaczące utrudnienia w pracy – chyba, że Samsung w jakiś sposób wspomaga tę część użytkowników i mimo wszystko mogą korzystać z poprawnych danych przy analizie pracy sieci.

Zainteresowanych rozważaniem o smartfonach i oprogramowaniu smartfonów Samsung zapraszamy również do lektury materiału portalu makeuseof.com, poświęconemu tematowi o którym mowa.

źródło: fotoblogia.pl / makeuseof.com / informacja własna

Materiał powiązany:
PCWorld: Realme i Xiaomi przygotowują średniaki, które na głowę pobiją Galaxy A54. Wszystko dzięki temu szczegółowi

0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] których telefony tego producenta były przez długi czas pierwszym wyborem. W dniu 17. marca br. pisaliśmy o problemach z Galaxy S23 oraz – dla miłośników monitorowania sieci i inżynierów […]