T-Mobile zasięg: jakość sygnału sieci operatora na DK30, A4, S3 i na obszarach przygranicznych

W dniu 19. maja br. pisaliśmy o zasięgu sieci Plus, na trasie o długości 280 kilometrów, która wiodła w sporej części drogą krajową nr 30, autostradą A4 i drogą ekspresową nr S3. Ponadto przez niemałą część obszarów przygranicznych w zachodnim i południowym pasie regionu jeleniogórskiego.
Dziś, dla tej samej trasy prezentujemy jakość sygnału sieci T-Mobile.
Skoro o pokryciu sygnałem mowa – warto dodać kilka słów konkluzji:
1. w T-Mobile jest sporo więcej stacji dedykowanych drogom o kluczowym znaczeniu, aniżeli w Plusie, ale… jak przyjrzymy się danym logowania terminala zobaczymy wiele razy logowanie do stacji odległych od niego o 10 kilometrów i więcej w odległości od stacji dedykowanej trasie rzędu kilkuset metrów. I nie są to odcinki o złożonej topografii terenu. Charakter tych przełączeń może świadczyć o problemach z definicjami sąsiedztw pomiędzy stacjami, na co zwracaliśmy w przypadku Networks! wiele razy
2. mimo większej ilości stacji niż w Plusie wciąż – mimo wszystko – widać braki. Właśnie w ilości stacji !
3. T-Mobile zalicza totalną kompromitację w granicznym Zgorzelcu. Na problem również zwracaliśmy uwagę nie raz. Mimo upływu czasu niewiele się zmienia. Operator nie tylko oferuje przejazd przez część miasta w paśmie GSM, ale również sygnał sieci tracimy. Na zewnątrz!
Przysłowiowo można powiedzieć” “hello… minęło 26 lat działania sieci w standardzie cyfrowym!”
4. jeśli odnosimy się do porównań, oprócz statystycznie lepszego pokrycia sygnałem sieci względem Plusa – na finiszu, czyli na początku granicznej miejscowości Uniemyśl T-Mobile traci sygnał. Plus go wciąż oferuje, choć na tzw. “oparach”. Czy operator z wyróżnikiem 260-01 cokolwiek jeszcze w tej materii zdoła poprawić, a może – przekonamy się przy okazji kolejnej wizyty. Kluczowym pozostaje pytanie, co z tematem zrobi T-Mobile i co z zasięgiem sieci na odcinku od Chełmska Śląskiego do kolejnego przejścia granicznego w Mieroszowie/Golińsku, tj. w miejscowościach: Łączna i Różana? Problem dotyczy wszystkich operatorów.
5. na kanwie trasy przejazdu – również wszystkich operatorów – pytamy, co z zasięgiem w miejscowości Krzeszów, który jest nie tylko miejscowością turystyczną, ale także znanym w Europie i poza nią punktem kultu religijnego ze względu na obecność Zespołu Pocysterskiego i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej?
Pozostałe konkluzje pozostawiamy operatorom z grupy podmiotów globalnych oraz spółce technologicznej Networks! i oczywiście naszym Szanownym Czytelnikom, których zapraszamy do komentowania treści materiału.
Operatorzy: dane są – wystarczy włożyć nieco trudu do przeanalizowania sytuacji.
Informacje szczegółowe:
trasa przejazdu
log jakości sygnału sieci T-Mobile od Jeleniej Góry, przez obszary przygraniczne, Zgorzelec, autostradę A4, drogę ekspresową S3, drogę krajową nr 5 do Uniemyśla – 4 kilometry od granicy Państwa z Republiką Czeską w miejscowości Okrzeszyn

Test realizowaliśmy bez udziału segmentu 5G.

Oznaczenia w pliku logu:
– standardowy kolor czcionki: zasięg LTE
– wytłuszczony, standardowy kolor czcionki: zasięg 2G i 3G (U2100)
– wytłuszczony, czerwony kolor czcionki: przejazd bez sygnału sieci

źródło: informacja własna