Zasięg: Góra Szybowcowa pod Jelenią Górą. Miejsce owiane historią, legendą i tajemnicą bez dedykowanego zasięgu sieci

Odwiedziliśmy Górę Szybowcową pod Jelenią Góra (Jeżów Sudecki). Miejsce cudne widokami, które się z niej rozpościerają – zarówno w dzień, jak i w nocy, ale także historią, niejedną legendą oraz podobną ilością skrywanych tajemnic, o których opowiadają ci, którzy czasem słyszeli je tylko raz, z ust tych, których nazwisk wymówić nie wolno. Miejsce, związane z szybownictwem jeszcze za czasów niemieckich. Warto dodać, że znane… nie tylko w Polsce, ale również w większości świata. W tym to miejscu, gdzie głównie latem, ale nie tylko – można spotkać oprócz miłośników samolotów i szybownictwa także fotografów, malarzy, artystów i – oczywiście – turystów – żaden z operatorów nie pokusił się o uruchomienie dedykowanej stacji bazowej. Działającej choćby punktowo. W oparciu o zestaw dookólny. Wielka szkoda, ponieważ przeprowadzenie rozmowy jest jakościowo wątpliwe, podobnie jak wątpliwe jest stabilne korzystanie z internetu. Terminale w każdej sieci odbierają sygnał z miasta Jelenia Góra, ze stacji odległych o około 5 kilometrów. Ponieważ jednak mamy do czynienia z punktem położonym wysoko – spory wpływ na jakość mają występujące interferencje.
Na kanwie realizowanych przez operatorów inwestycji, w tym w Górach Kaczawskich, bo to właśnie jeden ze szczytów tego pasma – na najstarszych operatorów już nie liczymy, ponieważ minęły lata i z tematem – jak widać – nie zrobiono nic. Liczymy za to na Play, który uruchamiając stację bazową we wspomnianym punkcie, downtiltując kolejny sektor sektor do miejscowości Jeżów Sudecki mógłby zapewnić sygnał sieci nowo budującemu się osiedlu domków jednorodzinnych., którego los jest dziś radiowo podobny, jak osiedla Słoneczna Dolina na przedłużeniu ulicy Krośnieńskiej w Jeleniej Górze – Cieplicach.
Poniżej testy, które po wielokrotnych próbach w dniu wczorajszym udało nam się zrealizować na zewnątrz. Ponieważ na szczycie jest również dostępna dla gości restauracja, z której można skorzystać kiedy nie dopisuje aura.
1. Plus:
2. Play:
3. Orange:
4. T-Mobile:
Przy okazji dodajmy, że w samej gminnej miejscowości Jeżów Sudecki operatorzy globalni nie posiadają stacji bazowej jako jedyni. Co ciekawe, wcześniej pracowała tu stacja bazowa T-Mobile, ale została zlikwidowana i na obiekt wszedł Plus.

5. Góra Szybowcowa – zdjęcia
źródło: informacja własna

0 0 votes
Article Rating
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dziku

Kara za zbyt szybkie wyłączenie 3G?

Marcin

Moim skromnym zdanie T-M zbyt pochopnie podeszło do tematu wyłączania 3G. Niczym niepodyktowane pośpieszenie się z tym procesem i zrobienie tego przez partnerem infrastrukturalnym, jakim jest Orange sprawiło, że są mówiąc nieładnie w du*ie. LTE 900 jakie odpalają wyspowo, też jest ograniczone, dopóki Orange nie wyłączy UMTS, w T-Mobile na 900 LTE będzie mogło działać jedynie w SISO. Moduły są wspólne, nic się z tym nie zrobi. Nie mam pojęcia dlaczego się tak pośpieszyli, co im to dało ? nie wiem. O korzyściach raczej nie ma tu mowy. No cóż, teraz muszą czekać aż pomarańcza zgasi swoje UMTS i będzi emożna mówić o sensownie skonfigurowanym L900, ale do tego jeszcze łohoho myślę że spokojnie półtorej roku.

patrix-83

Proszę się nie martwić zasięgiem bo wg Was T-Mobile to podobno najlepsza sieć w PL, jakość nie do podważenia a Wasze kolejne testy aż proszą się aby zweryfikować swoje opinie 😉