Arłamów: zasięg sieci T-Mobile i Plus

Wracamy do Bieszczadów. W bieżącej informacji prezentujemy jakość internetu mobilnego w sąsiedztwie Rezydencji Arłamów. Poniżej zrzuty ekranów z aplikacji testowych oraz zdjęcia obiektu, na którym posadowiona jest infrastruktura stacji bazowych operatorów.
1. Plus:
2. T-Mobile:
3. zdjęcia Rezydencji Arłamów, z infrastrukturą stacji bazowych operatorów:
źródło: informacja własna

0 0 votes
Article Rating
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kozien70

Tuba Play-a, trzy ładne sektorówki N!, a ta dookólna pała ze smętnym Kathrein-em to Plus. No tutaj się nie popisał. Taka odwrotność Wołosatego, gdzie Plus z radiolką ładnie się sprawuje, a T-mobile z jakichś dziwnych powodów kuśtyka na dosyle satelitarnym.

Marcin

No niestety, ale ten “dziwny” powód o którym wspomniałeś w przypadku N! w Wołosatem jest bardzo prosty. Żaden operator do tej miejscowości nie dociera złączem optycznym, bądź innym np. VDSL. Jest stara miedź ADSL ciągnięta dawno temu z Ustrzyk, ale daje ona przepustowości minimalnej aby taka stacja mogła pracować niezawodnie. Po drugie w momencie jak N! instalował się pod Tarnicą czyli rok 2021, nie było wówczas jeszcze wykonanego remontu Chatki Pouchatka i maszt nie był udostępniony dla operatorów, co ma miejsce obecnie (Polkomtel korzysta). Niestety jak widać prawdopodobnie kwoty za skorzystanie z masztu BPN przy chatce są na tyle wysokie, bądź zgody niewydawalne, bo Play który instaluje się w Wołosatem w tym roku również był zmuszony zestawić link satelitarny. COś jest więc na rzeczy, że tylko Zębaty jest na jakiś specjalnych umowach i mógł sobie taki ekskluzywny link (jak na tamte warunki) z Chatki Puchatka puścić.