Piwniczna-Zdrój: internet Plusa i T-Mobile

Kolejny raz zapraszamy do zdrojowej miejscowości województwa małopolskiego. Tym razem nasz redakcyjny Kolega dotarł do Piwnicznej-Zdrój. W centrum sygnał sieci oferowany jest ze stacji bazowej na wzgórzu ponad miastem, na maszcie Emitela. Wyniki pomiarów w segmencie LTE dla sieci T-Mobile oraz Plus wyglądają jak niżej.
1. T-Mobile
2. Plus:

3. spojrzenie na Piwniczną-Zdrój


4. poglądowe zdjęcie stacji bazowej:
źródło: informacja własna

0 0 votes
Article Rating
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin

Niesamowite zjawisko, ale prawdziwe. Potwierdzam jako niedawny gość w tamtych okolicach. N! chyba zapomniał o Piwnicznej, że w takiej dużej miejscowości turystycznej nie ma L2600, a to co jest na 1800 i 2100 tak słabo skonfigurowane. Ogólem Plus w Pieninach wygrywa w wielu miejscach, nie tylko pokryciem ale też o dziwo właśnie prędkościami. Miejmy nadzieję, że przy obecnej zmasowanej akcji dokładania pasm w N! w szczególności na stacjach działających na pozwoleniu T! przypomną sobie o takich lokalizacjach, które najwyższa pora zmodernizować.

mariusz9a

Szkoda tylko że w zachodniej Szczawnicy jak wejdziesz w zabudowania to Plus nawet zasięgu 2g nie ma :-/ Także z tym zasięgiem w Pieninach byłbym ostrożny. Jaworki też kiepsko – T ma tam swój nadajnik, Plus po wejściu do Rezerwatu Białej Wody z zasięgiem słabo i odzyskuje go dopiero za Eliaszówką w stronę Piwnicznej. T ma tam cały czas zasięg, częściowo tylko 2g, ale jednak :-/ zresztą Wąwóz Homole podobna akcja. Wracając do Szczawnicy to po wejściu do Parku Narodowego zasięg szczątkowy lub brak aż do Sromowce Niżne, gdzie zasięgu nadal nie ma, ale jest roaming słowackiego Orange… Co prawca T większość trasy zasięgu też nie ma, ale przynajmniej i w Sromowcach i w zachodniej Szczawnicy sygnał jest… Moim zdaniem Plus jest najgorszym wyborem jeśli chodzi o Pieniny. Już Play nawet jest lepszy – poważnie. Co mi z tego że w dwóch “punktach” Plus działa 150 mega a N! 50 mega, jak w całej reszcie nawet nie zadzwonisz bo nie ma zasięgu!

Marcin

Racja, nie mówię że Plus jest absolutnie najlepszy, spostrzegam jedynie to co zauważyłem w miejscach gdzie byłem kilka dni temu. Wąwóz Homole i cały szlak na Wysoką złaziłem, niestety nie zwróciłem uwagi jak zachowywał się telefon z kartą Plusa, fotki robiłem telefonem z kartą Orange, to tam cały czas trzymało LTE, nawet na polanie w wąwozie. Generalnie Plus tak – działa punktowo i jeszcze rzadziej dobrze, niemniej jednak zdarzają się takie pozytywne, podkreślić trzeba jeszcze raz – PUNKTOWE pozytywne aspekty. Szkoda, że karty Play nie miałem ze sobą, mają sporo lokalizacji, warto sprawdzić jak to działa.