Play 5G n78: Jelenia Góra Trzcińskiego

Zainteresowanym prezentujemy prędkości 5G band n78 w jedynej stacji bazowej czwórki operatorów, pracującej w Jeleniej Górze z tym pasmem. Właścicielem stacji jest najmłodszy operator infrastrukturalny, zaś lokalizacja, to centrum największego osiedla mieszkaniowego (bloki 10-piętrowe) – Zabobrze. Prędkości speedtest zmierzyliśmy na każdym z trzech sektorów. Warto dodać, że w ostatnim czasie operator w znaczny sposób ograniczył propagację swoich stacji. W Jeleniej Górze odbyło się to poprzez mechaniczny downtilt. Play posiada dziś w Jeleniej Górze najmniejszą ilość stacji spośród czwórki graczy. Warto dodać, że w Rejestrze urządzeń od bardzo długiego czasu widzimy stację w lokalizacji Plusa w samym sercu miasta, przy ul. 1-go Maja 27. Stacji niestety dotąd nie ma, a operator ma w śródmieściu ogromne problemy z zapewnieniem klientom dostępu do sygnału swojej sieci. Kłopoty dotyczą głównie zasięgu indoor.
Zrzuty ekranów z pomiarów 5G w stacji przy ul. Komedy-Trzcińskiego 10 (JEL3009). Stacja pracuje na dachu bloku 10-piętrowego.
1) sektor pierwszy
2) sektor drugi
3) sektor trzeci
Na koniec przypomnijmy, że zauważalnego wdrożenia band n78 w grupie Polsat Plus możemy spodziewać się we wrześniu. Zanim jednak to nastąpi – grupa przygotowuje optymalizację parametryzacji i… jeszcze coś, aby bieżąca sieć 5G (2600TDD / 5G Ultra) pracowała wyraźnie szybciej, aniżeli obecnie.

źródło: informacja własna (wk)

3.8 4 votes
Article Rating
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin

No Du*ska nie urywa. N! przy dworcu głównym we Wrocławiu nawet w szczycie idzie pod 1 Gbps. Co do Plusa, stacje na N78 całkowicie nieprzygotowane.