Latest Posts Under: inwestycje Orange

W ostatni weekend wybraliśmy się do Wrocławia, w którym przejechaliśmy miasto z zachodu na wschód i z północy na południe. Poniżej wyniki testów z wybranych – tylko kilku – punktów w stolicy Dolnego Śląska. W testach pominęliśmy Rynek, skąd wyniki pomiarów otrzymaliśmy od naszego Czytelnika wcześniej – a które to opublikujemy w terminie późniejszym. Statystycznie, poza Plusem który w stawce pomiarów band n78 we Wrocławiu się nie liczy – w widocznym ogonie w zakresie dostępności band C jest jeden z trójki pozostałych operatorów. Co ciekawe, nie jest to najmłodszy operator, ale… Orange! Tymczasem poniżej to,… Czytaj dalej →

Zakończyła się modernizacja stacji Orange, pracującej na potrzeby obu operatorów globalnych w Jeleniej Górze, przy ul. Mostowej 2. Przypomnijmy – o czym było również wcześniej – że to stacja wchodząca do łańcucha śródmiejskiego. W jej sąsiedztwie dotąd ruch był przejmowany przez stację w sercu miasta, zlokalizowaną przy ul. 1-Maja 27, na dachu budynku Galerii Karkonoskiej. Wszystko za sprawą obecności 4xCA w stacji przy ul. 1-go Maja 27 oraz braku LTE2600 w stacji przy ul. Mostowej 2. Śmiało można powiedzieć, że jeden element „wstydu” grupy w śródmieściu Jeleniej Góry został wyeliminowany. Stacja przy ul. Mostowej doczekała… Czytaj dalej →

W ostatni piątek i sobotę (26.04-27.04) trwały prace modernizacyjne stacji Orange, zlokalizowanej na dachu budynku C.H. „Mercus” przy ul. Mostowej. Kontyuowane są również dziś. Wymieniono m.in. komplet zestawów anten sektorowych, zamieniając pary anten na anteny pojedyncze multiband. Przy okazji stacja zostanie rozszerzona z kombinacji pasm 3xCA (LTE800/LTE1800/LTE2100) do 4xCA, zaś w terminie późniejszym doposażona w zestaw anten band C. 1. zdjęcie stacji przed modernizacją 2. zdjęcie stacji po wymianie zestawów antenowych źródło: informacja własna

Do końca tego roku, użytkownicy sieci Orange, zyskają – w kolejnych lokalizacjach – lepszy zasięg nowoczesnej sieci mobilnej, a tym samym wyższą jakość połączeń telefonicznych oraz mobilnego internetu. Operator kontynuuje wyłączanie starszej technologii 3G, by zastąpić ją nowszą technologią LTE. Szczegóły planów na najbliższe miesiące można sprawdzić na mapce przygotowanej przez operatora. Proces wyłączania sieci 3G rozpoczął się w Orange we wrześniu 2023 roku. Zwolnione przez 3G częstotliwości pasma 900 MHz wykorzystywane są na potrzeby sieci LTE. To pozwala zwiększyć jej zasięg i pojemność, co przekłada się na poprawę komfortu korzystania z usług mobilnych. Wszystko… Czytaj dalej →

Orange Polska wybuduje sieci szerokopasmowe w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy. W ramach naborów KPO i FERC, zapewniających dostęp do bardzo szybkiego internetu, Orange Polska podpisał łącznie umowy na realizację inwestycji w 28 obszarach. Dzięki temu ok. 155 tys. gospodarstw domowych i ponad 22 tys. przedsiębiorstw może zostać objętych zasięgiem sieci szerokopasmowej. Wkrótce ruszą pierwsze prace. W ramach naborów, prowadzonych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, operatorzy telekomunikacyjni mogli ubiegać się o dofinansowanie na budowę sieci szerokopasmowych w 402 obszarach, gdzie dostęp do internetu jest utrudniony, a komercyjne inwestycje są nieopłacalne…. Czytaj dalej →

Orange wprowadza abonament 5G razem ze smartfonem 5G w promocyjnej, atrakcyjnej cenie. Operator proponuje także superszybki światłowód. Od 59 zł/mies. za abonament i telefon Oferta abonamentu 5G razem ze smartfonem 5G to propozycja dla klientów, którym zależy na dostępie do najszybszego internetu 5G jakości Orange – na korzystnych warunkach, a jednocześnie szukają sprzętu w jak najniższej cenie. Podpisując umowę – na abonament w Planie XS na 24 miesiące – otrzymują: połączenia, SMS-y i MMS- y bez limitu w kraju i roamingu w UE oraz pakiet 5G danych w cenie od 45 zł/mies. Do abonamentu 5G… Czytaj dalej →

W internetowym serwisie Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w zakresie danych o stacjach bazowych, zakończonych, planowanych lub w toku – procesach inwestycyjnych i modernizacyjnych – otrzymaliśmy sporo informacji. Zaktualizowano bowiem: 1) wykazy wydanych pozwoleń radiowych, a pośród nich m.in.: a) dla stacji bazowych z pasmem band n78 (link do arkusza). Co ciekawe, nawet w Plusie pojawiła się „perełka”, która zaistniała na bazie współpracy i testów z Nokią we Wrocławiu. Po aktualizacji informacji regulatora zobaczymy, iż Orange otrzymał dotąd 896 pozwoleń radiowych w zakresie band n78, T-Mobile: 1601, Play: 740, zaś Plus – jak wspomniano wcześniej – jedno!… Czytaj dalej →

Scroll To Top