Latest Posts Under: inwestycje Orange

W internetowym serwisie Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikowano nową edycję wydanych pozwoleń radiowych, w tym dla operatorów sieci komórkowych. Przy okazji na liście nowości informacyjnych znalazły się wyniki konsultacji dla zmiany rezerwacji dla częstotliwości z pasma C dla każdego z czwórki operatorów, które to działania ukierunkowane są na wydanie nowych decyzji z zamierzeniem publikacji o wykorzystaniu częstotliwości z pasma C w Rejestrze urządzeń. Dedykowane linki: – pozwolenia radiowe: stacje bazowe – pozwolenia radiowe: stacje linii radiowych – wyniki konsultacji: zmiana rezerwacji częstotliwości T-Mobile – wyniki konsultacji: zmiana rezerwacji częstotliwości Orange – wyniki konsultacji: zmiana rezerwacji częstotliwości… Czytaj dalej →

Bardzo dobre wyniki Orange Polska za rok 2025. Orange Polska zakończył pierwszy rok strategii Lead the Future z bardzo dobrymi wynikami. Wzrost przychodów o 4,3%, a EBITDAaL o 4% rok do roku były powyżej wcześniejszych prognoz firmy. To zasługa świetnych wyników kluczowego biznesu firmy i systematycznej pracy nad podnoszeniem efektywności. Rozwój zasięgu Orange Światłowodu, inwestycje w sieć 5G, a także innowacyjne narzędzia umożliwiające m.in. tworzenie dopasowanych ofert, pozwalają z sukcesem docierać do kolejnych gospodarstw domowych. Jestem dumna z naszych ubiegłorocznych osiągnięć, dają nam one bardzo dobry punkt wyjścia na kolejne trzy lata objęte strategią Lead the… Czytaj dalej →

W internetowym serwisie Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w ostatniej edycji modyfikacyjnej Rejestru urządzeń opublikowano komplet aktualnych danych, czyli dotyczących całej czwórki infrastrukturalnych operatorów sieci komórkowych. W przypadku Plusa możemy zauważyć „ciekawostki” w postaci wpisów na temat stacji, w których odnotowano – być może – planowaną obecność w stacjach bazowych technologii 5G w kolejnych zakresach częstotliwości, tj.: 900MHz i 1800MHz. Do materializacji „planu” wykorzystania częstotliwości 900MHz i 1800MHz w 5G jest jednak jeszcze daleka droga. Operator bardziej sygnalizuje możliwość elastycznego wykorzystywania tych częstotliwości – zarówno dla potrzeb LTE, jak i 5G, a dodatkowo będzie je wykorzystywać w… Czytaj dalej →

Na naszych łamach, biorąc pod uwagę wciąż deficytową ilość stacji bazowych względem obszarów, które wymagają pokrycia – często wracamy do propozycji uzupełnienia zasięgu przez dodanie do stacji kolejnych sektorów, zaś w dalszej kolejności stosowne parametryzacje, aby uzyskać oczekiwane efekty zasięgowe i jakościowe w zakresie usług transmisji danych, ale też głosowych. Wydaje się, że po wielu latach, w większości stosowania schematu trójsektorowego – operatorzy globalni zauważyli ścieżkę do poprawy jakości pokrycia. Jeśli przeanalizujemy choćby dane z portalu si2pem.gov oraz dane rejestru urządzeń UKE zauważymy, że coraz częściej w modernizowanych stacjach bazowych pojawiają się cztery sektory, a… Czytaj dalej →

W informacji z dnia 1. lutego br. pisaliśmy o mocno zastanawiającej modernizacji stacji sieci T-Mobile w śródmieściu Jeleniej Góry, która ma się trochę nijak do potrzeb. Swoją drogą, względem partnera technologicznego w ramach grupy N, czyli Orange – w zakresie realizacji procesów modernizacyjnych T-Mobile w wielu obszarach na Dolnym Śląsku mocno odstaje. Wydaje się, że owe procesy w T-Mobile w tej części kraju z jakiegoś powodu są opóźniane i trudno powiedzieć, z czego taka sytuacja wynika? Tak też jest w Jeleniej Górze. Stacje Orange są zmodernizowane do kompletu pasm i nowego wyposażenia w komplecie, zaś… Czytaj dalej →

T-Mobile zmodernizował kolejną stację bazową w Jeleniej Górze. Tym razem, to stacja śródmiejska, którą przez wiele lat można było w jakimś sensie porównać do stacji Plus, pracującej jako model dookólny, w standardzie GUL, przy ul. Pocztowej 8/9, na dachu budynku Poczty Głównej. Zmodernizowana stacja operatora z grupy globalnej, to z kolei lokalizacja na dachu kamienicy przy ul. Górnej, pracująca dotąd w modelu LTE900/LTE1800/LTE2100. Stacja pracowała ledwie z dwoma sektorami, choć braki w dostępie do sygnału sieci wewnątrz budynków sugerowały cztery sektory. Operatorzy globalni mają problemy w śródmieściu w sporej części ulic: Piłsudskiego, Armii Krajowej, Bankowej,… Czytaj dalej →

Odwiedziliśmy Świeradów-Zdrój, w tym znany z pięknych widoków, a zimą również z możliwości skorzystania z narciarskich tras zjazdowych – Stóg Izerski. Naszym Czytelnikom prezentujemy jakość transmisji danych w sieciach Orange oraz Plus. Stacja Plusa, z dość archaicznymi zestawami antenowymi znajduje się na dachu budynku schroniska „Na Stogu Izerskim” i dzięki temu Plus prezentuje się zdecydowanie lepiej od konkurencji właśnie w tym miejscu. Natomiast w restauracji, w budynku górnej stacji wyciągu kolei gondolowej sytuacja wszystkich operatorów się wyrównuje, choć widać sporą różnicę na niekorzyść w stabilności i prędkościach transmisji danych w Play. Stacje operatorów globalnych oraz… Czytaj dalej →

Scroll To Top