Latest Posts Under: inwestycje Orange

Nowe otwarcie Orange Polska na rynku hurtowym: rozwój współpracy międzyoperatorskiej, wkrótce oferta MVNO. Rozwój  oferty dostępowej w technologii światłowodowej, usług transmisji danych i dostępu do infrastruktury – to filary strategii Orange Polska .Grow na rynku hurtowym. Orange planuje też udostępnić operatorom swoją sieć mobilną, wprowadzając usługę MVNO – pojawi się ona w ofercie już w pierwszej połowie przyszłego roku. Współpraca międzyoperatorska pozwala Orange jeszcze efektywniej wykorzystywać potencjał swojej infrastruktury.  Z kolei dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych oznacza to możliwość oferowania nowoczesnych usług klientom bez konieczności ponoszenia znaczących nakładów inwestycyjnych na budowę własnej sieci. – Rynek telekomunikacyjny bardzo… Czytaj dalej →

W internetowym serwisie Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) opublikowano najnowsze dane Rejestru urządzeń. Bieżące wpisy związane są z procesem modernizacyjnym i inwestycyjnym w grupie medialno-telekomunikacyjnej Polsat Plus. Pliki: – 2021-11-24_2016-2017 – 9,8 MB plik XLSX – 2021-11-24_2018 – 25,4 MB plik XLSX – 2021-11-24_2019 – 18,4 MB plik XLSX – 2021-11-24_2020 – 36,5 MB plik XLSX – 2021-11-24_2021 – 63,7 MB plik XLSX źródło: UKE Materiały powiązane: 1. UKE: wykazy pozwoleń radiowych – stacje bazowe: – 5g1800 – stan na 2021-11-25 – 14 KB plik XLSX – 5g2100 – stan na 2021-11-25 – 729 KB plik… Czytaj dalej →

Współpraca Samsung i Orange przeniesie sieć 5G na nowy poziom. Technologie wirtualizacji Samsung wesprą innowacyjne przedsięwzięcie Orange SEUL, Korea – 10 listopada 2021 r. – firma Samsung Electronics Co., Ltd. została jednym z pierwszych globalnych dostawców, którzy wezmą udział w otwarciu Centrum Integracji Otwartej Sieci RAN Orange w Paryżu we Francji. Obie firmy będą wspólnie pracować nad zdezagregowaniem elementów sprzętowych i programowych tradycyjnej sieci RAN. Aby to osiągnąć wykorzystana zostanie zwirtualizowana sieć RAN (vRAN) firmy Samsung, która dzięki wdrożeniom komercyjnym globalnych operatorów, w tym w USA, została już sprawdzona w warunkach rzeczywistych. Jako jeden z… Czytaj dalej →

Nie tak dawno pisaliśmy o jakości realizacji przez Orange inwestycji światłowodowych w dzielnicy Cieplice w Jeleniej Górze, gdzie w odróżnieniu od konkurentów inwestycja została przeprowadzona po najmniejszej linii oporu, sposobem napowietrznym. Przy wichurach, które spotykamy w ostatnim czasie – jakość takiej realizacji, w tym jakość świadczonych na rzecz klientów usług można przewidzieć. Obecnie otrzymaliśmy informację od klienta Orange, który nie ma możliwości skorzystania z usług neostrady + VoIP od… 1 listopada! Nadmieńmy, mieszka w mieście, gdzie infrastruktura jest dobrze rozwinięta. Stara się monitować w temacie do operatora różnymi kanałami co jakiś czas, ponieważ operator sam… Czytaj dalej →

Orange otwiera pierwsze we Francji laboratorium skierowane na rozwój technologii Open RAN. Dziś, tj. 10 listopada 2021 r. Orange otworzyło pierwsze we Francji Centrum Integracji Open RAN, którego celem jest rozwój systemów Open RAN, będących bazą funkcjonowania sieci 5G. Kierunkiem rozwoju jest współdziałanie komponentów systemu, pochodzących od różnych dostawców, gdzie tradycyjne produkty budowane są zwykle „pod klucz”, czyli od jednego dostawcy, co stanowi mało elastyczne rozwiązania, a nade wszystko uzależnienie od jednego producenta infrastruktury i oprogramowania. W projekt, o którym mowa zaangażowane są m.in.: – Amphenol: dostawca systemów antenowych – AW2S / SERMA: dostawca podzespołów… Czytaj dalej →

Więcej #hello5G w Lublinie, przygodę z 5G rozpoczyna Konin. Od 10 listopada z #hello5G mogą korzystać mieszkańcy Konina oraz kolejnych dzielnic Lublina. Łącznie do 5G od Orange Polska dostęp zyskuje kolejne ćwierć miliona użytkowników sieci mobilnej. #hello5G wystartowało dziś w Koninie, obejmując obszar całego miasta. Zasięg 5G zapewnia tu 25 stacji, obsługujących ponad 100 tys. mieszkańców miasta i najbliższych okolic. Do 33 stacji zapewniających 5G w Lublinie od lipca, dołącza 29 kolejnych. Oznacza to, że szybki internet mobilny 5G, z prędkością transferu do 390 Mb/s, jest dostępny na terenie całego miasta, dla ponad 300 tys…. Czytaj dalej →

Podczas naszego przejazdu w sąsiedztwie Góry Św. Anny w miejscowości Wysoka w województwie opolskim trwały prace instalacyjne infrastruktury nadawczej na nowej wieży Emitel (wyższa). Na nowym obiekcie zainstalowana jest już infrastruktura operatorów z grupy Networks! oraz Play. Do dnia naszego pobytu pod wieżą (19.10.2021) nie podjęto prac związanych z przeniesieniem stacji Plusa. Z dotychczasowej konstrukcji emitowany jest wciąż sygnał Play i Plusa. Co do operatorów Networks! nie mamy pewności. Operatorzy, którzy zainstalowali swoją stację w nowym miejscu rozpoczną emisję sygnału po uzyskaniu wymaganych przepisami pozwoleń i decyzji. Według informacji GUNB – stara konstrukcja wieżowa Emitel… Czytaj dalej →

Scroll To Top