Jak donosi nasz wrocławski Informator – Plus i Play dołączyły ze swoimi stacjami do masztu Emitela w miejscowości Wilczyce, w województwie dolnośląskim, w gminie Długołęka. Jako pierwsza pracowała tu w oparciu o trzy sektory i komplet pasm stacja operatorów globalnych. Obiekt powstał w I kwartale 2021 r. Numery kodowe stacji: 1. operatorzy globalni: 43983 / 77809N! / komplet pasm LTE 2. Plus: BT-34244 / LTE900/LTE1800/5G, trzy sektory 3. Play: WRO1186 / komplet pasm LTE, trzy sektory Stacje operatorów globalnych oraz Play działają. W przypadku Plusa we wrześniu miały miejsce pomiary poziomu pól elektromagnetycznych. Dokumenty: Pomiary… Czytaj dalej →
Latest Posts Under: inwestycje Orange
W dniu 1. października br. pisaliśmy o kontynuacji procesu modernizacji stacji T-Mobile w Jeleniej Górze, przy ul. Sobieskiego 53, gdzie nowe zestawy anten zostały tymczasowo umocowane w oparciu o podstawy minimasztu. Dziś, podwykonawca operatora prace kontynuuje. Minimaszt jest przebudowany, zwiększyła się również minimalnie jego wysokość. Jak wspominaliśmy wcześniej – do stacji dołączy LTE800, zaś dziś pracuje tu 25MHz pasma w kombinacji LTE1800/LTE2100. Jak również wspominaliśmy – ze względu na kluczową lokalizację stacji, w tym sąsiedztwo biegu dwóch szlaków kolejowych i dwóch dróg krajowych do dwóch granic Państwa – wskazane jest rozszerzenie stacji do LTE2600 i… Czytaj dalej →
W internetowym serwisie Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikowano zaktualizowane dane, związane z wydanymi pozwoleniami radiowymi dysponentom częstotliwości radiowych. Pośród nich znalazły się te, wydane operatorom sieci komórkowych dla stacji bazowych oraz w przypadku LTE450 dla Spółki PGE Systemy S.A. Bieżące dane datowane są na 27. września 2021 r. Pliki: – 5g2100 – stan na 2021-09-27 – 694 KB plik XLSX – 5g1800 – stan na 2021-09-27 – 14 KB plik XLSX – cdma420 – stan na 2021-09-27 – 48 KB plik XLSX – cdma450 – stan na 2021-09-26 – 8 KB plik XLSX – 5g2600 –… Czytaj dalej →
Orange (Global) poinformował o instalacji części transatlantyckiej nitki światłowodowej, łączącej Massachusetts (USA), Le Porge (Francja) i Bude (Wielka Brytania). Łączna długość magistrali, to 6800 kilometrów. Transmisja będzie oparta o dwie nitki światłowodu, przy czym definicyjna prędkość 23Tbps dotyczy każdej z nich odrębnie. Orange odpowiada za część magistrali, związaną z obszarem Francji. Uruchomienie łącza prognozowane jest na początek 2022 roku. Francuski operator dostarczy łącza systemu na lądzie, zaczynając od początkowego punktu instalacji przy plaży w gminie Le Porge, niedaleko Bordeaux (Gironde) i dalej w kierunku Bordeaux. Następnie do Paryża i Lyonu. Z resztą Europy nitka połączy… Czytaj dalej →
Integrated Solutions – dostawca rozwiązań IT z grupy Orange – ma już 10 lat. W 2011 roku firma zatrudniała 20 pracowników i wypracowała 49 mln zł przychodu. Dziś pracuje w niej już 300 wysokiej klasy specjalistów, a przychody za rok 2020 wyniosły 731 mln zł. To wzrost niemal piętnastokrotny. Według tegorocznej edycji rankingu TOP200 Computerworld Integrated Solutions jest m.in. 3 integratorem na polskim rynku i 2 dostawcą rozwiązań IT dla instytucji publicznych. – Droga, jaką przebył IS w ciągu ostatnich 10 lat jest naprawdę imponująca. Widać wyraźnie, że decyzja o utworzeniu tej spółki i silnym… Czytaj dalej →
Orange deklaruje gotowość do wielomiliardowych inwestycji w rozwój sieci w Polsce. Oczekuje jednak stabilnego otoczenia prawnego i podatkowego. W ostatnich latach operatorzy telekomunikacyjni – m.in. przy wsparciu programów UE – prowadzili w Polsce szeroko zakrojone inwestycje w infrastrukturę. COVID-19 unaocznił jednak, że w wielu miejscach Polski dostęp do szerokopasmowego internetu nadal pozostaje niezaspokojoną potrzebą. Prezes Orange Polska wskazuje, że konieczne są dalsze, wielomiliardowe inwestycje, a operator jest gotów je kontynuować, jednak potrzebuje do tego stabilnego otoczenia prawno-podatkowego. Jak podkreśla, coraz ważniejszą rolę w decyzjach inwestycyjnych operatora odgrywa również aspekt środowiskowy. Kolejne lockdowny oraz powszechna praca… Czytaj dalej →
Dotarliśmy nad Morze Bałtyckie. Gościliśmy w Jastrzębiej Górze. W drodze rejestrowaliśmy logi jakości sygnału dla każdego z operatorów, które opublikujemy w terminie późniejszym. Konkluzja – tym razem dla każdego z operatorów – jest bardzo pesymistyczna. W momencie, kiedy docieramy w sąsiedztwo miejscowości nadmorskich i to nawet niekoniecznie bezpośrednie – dostęp do sygnału sieci – oprócz punktowego – jest po prostu niepokojąco niepoprawny. Dodajmy, że z Jeleniej Góry jechaliśmy drogą ekspresową nr 3, autostradą A6, drogą krajową nr 3 i drogą krajową nr 6. Taki bieg stanowił ponad 90% całej podróży. Bardzo często odbieraliśmy sygnał sieci… Czytaj dalej →