W internetowym serwisie Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikowano zaktualizowane wykazy wydanych pozwoleń radiowych dysponentom częstotliwości radiowych. Pośród nich znalazły się również te, związane z pracami inwestycyjnymi i modernizacyjnymi dla stacji bazowych 2G/3G/4G/5G i CDMA Pliki: 1. Pozwolenia radiowe 1.1. stacje bazowe – 5g1800 – stan na 2020-05-25 – 10 KB plik XLSX – 5g2100 – stan na 2020-05-25 – 155 KB plik XLSX – 5g2600 – stan na 2020-05-25 – 20 KB plik XLSX – cdma420 – stan na 2020-05-25 – 66 KB plik XLSX – cdma450 – stan na 2020-05-25 – 7 KB plik XLSX… Czytaj dalej →
Latest Posts Under: inwestycje Orange
W internetowym serwisie Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikowano, datowane na dziś arkusze wydanych pozwoleń radiowych dysponentom częstotliwości radiowych. Pośród nich, pierwszy raz podano informacje o zamierzeniach inwestycyjnych 5G, przy użyciu dotychczas wykorzystywanych pasm, tj.: 2100 MHz , 2600 MHz oraz 1800 MHz. Z racji wciąż obowiązującej zasady #zostanwdomu arkusze warto przeanalizować pod względem potencjalnych zamierzeń inwestycyjnych poza miastami. Warto dodać, że w regionie jeleniogórskim zaczyna być całkiem sporo obiektów Play w miejscach, gdzie pozostali operatorzy nie wybudowali zasięgu sieci mimo upływu 24 od startu sieci komórkowych w standardzie cyfrowym. Są nimi na przykład stacje w miejscowościach:… Czytaj dalej →
W internetowym serwisie Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikowano kolejną aktualizację bazy Rejestru Urządzeń, zwolnionych z konieczności uzyskania pozwolenia radiowego. Ostatnie wpisy zawierają dane o stacjach sieci Play. Ciekawostką pośród nich jest planowana stacja w miejscowości Rakowice Małe na Dolnym Śląsku, w powiecie lwóweckim, gdzie mimo sporego terenu przemysłowego, ale również po części turystycznego z zasięgiem sieci problem mają wszyscy operatorzy z dostępnością sygnału na zewnątrz włącznie. Ponieważ sugerowanym celem byłoby pokrycie nie tylko miejscowości najbliższych stacji, tj.: Rakowice Małe oraz Rakowice Wielkie, ale również na przykład: Kotliska, gdzie dziś dostępnego sygnału sieci trzeba szukać wręcz na… Czytaj dalej →
Począwszy od 1996 roku, kiedy to wystartowały sieci komórkowe w standardzie cyfrowym – operatorzy realizowali przeróżne polityki, związane z obsługą ruchu. O Plusie wówczas mówiło się, że buduje stacje wzdłuż dróg, natomiast T-Mobile, który w ostatnich latach inwestycyjnie tworzy wspólny organizm technologiczny z Orange – budował zasięg w miastach. Do dziś pamiętamy, jak powstawał zasięg sieci w regionie jeleniogórskim, gdzie do stolicy województwa – Jeleniej Góry – pierwszy z sygnałem dotarł Plus, budując swoją jedyną stację na 10 piętrowym bloku przy ul. Różyckiego (BT33217), która to stacja jest kluczową dla największego jeleniogórskiego osiedla do chwili… Czytaj dalej →
Osiem tysięcy razy osiemset = więcej mobilnego internetu. Bieżące wydarzenia związane z pandemią zdominowały naszą uwagę, ale na blogu nie zapominamy o przekazywaniu Wam aktualnych informacji o naszej sieci. Oto kilka z nich. Jak pewnie wiecie intensywnie szykujemy się do uruchomienia 5G, ale pamiętamy też o technologii, z której korzystacie najaktywniej, czyli LTE. To właśnie ta technologia sprawia, że na co dzień mamy w komórkach szybki internet, który zwłaszcza teraz najbardziej doceniamy. W całym kraju zapewnia go naszym klientom ponad 11 tys. stacji bazowych, a na nich przeszło 30 tys. systemów LTE w różnych pasmach… Czytaj dalej →
Zainteresowanym przekazujemy kolejne informacje na temat zamiennika stacji Orange, który uruchomiono przy ul. Romera 7 w Jeleniej Górze. W sieciach: Orange i T-Mobile stacja pracuje w systemie agregacji pasm: LTE2100/LTE1800, natomiast w Plusie również pracują w LTE dwa pasma, tj.: LTE1800/LTE900. Obie grupy posiadają tutaj po 4 sektory. Plus, w dzielnicy Sobieszów, bo właśnie w tej dzielnicy stację uruchomiono – posiada dwie stacje wspomagające, tj.: na wieży Zamku Chojnik (tylko z LTE900) oraz przy ul. Cieplickiej 83, na pograniczu dzielnic: Cieplice/Sobieszów (LTE900/LTE1800). Grupa Networks! nie ma w sąsiedztwie żadnej stacji, która wsparłaby na granicach dzielnicy… Czytaj dalej →
W dniu dzisiejszym, po wczorajszej instalacji zestawów antenowych i infrastruktury radiowej w nowej stacji bazowej na strunobetonowym maszcie Orange w Jeleniej Górze, przy ul. Romera 7 (zamiennik za stację BT30123) – uruchomiono stację w trybie testowym. Naszemu informatorowi udało się odebrać sygnał UMTS900 oraz LTE900 Otrzymaliśmy równiez kolejne zdjęcia stacji. Przypominamy, że infrastruktura Plusa znajduje się na niższej galerii wspornikowej Zainteresowanych rozwojem zasięgu sieci Plus (grupy Cyfrowy Polsat) zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji na operatorskim portalu plusforum.pl źródło: informacja własna Informacja powiązana: – Prace na jeleniogórskich stacjach bazowych operatorów Networks! oraz Plusa