Startuje piąty sezon T‑Mobile Ligi Akademickiej – największej areny esportowej dla studentów w Polsce

Startuje piąty sezon T‑Mobile Ligi Akademickiej – największej areny esportowej dla studentów w Polsce. To już piąty sezon zmagań esportowych, które T‑Mobile organizuje z myślą o studentach pasjonujących się sportami elektronicznymi. Do rozpoczynającego się dzisiaj sezonu T‑Mobile Ligi Akademickiej zgłosiła się rekordowa liczba 1030 studentów z 91 uczelni z całym kraju. Po dwóch latach rozbudowywania przez T‑Mobile akademickiej sceny esportowej w Polsce przyszedł czas na pierwsze zmiany. W piątym sezonie TMLA zmienione zostały dwie konkurencje – Overwatch oraz StarCraft II – w ich miejsce wprowadzone zostały Counter-Strike: Global Offensive oraz Gwint – wiedźmińska gra karciana. Zmiany w TMLA to odpowiedź wiele próśb dotyczących CS:GO w lidze, jak również sposób na stworzenie nowej przestrzeni esportu akademickiego dla karcianki od CDPR.
Rywalizacja na najwyższym akademickim poziomie
Do weteranów w kategorii League of Legends i Rainbow 6: Siege dołączyło aż siedem nowych ekip, które będą starały się zdetronizować broniących tytuł – Inżynierów z Politechniki Wrocławskiej – LoL – oraz Orłów z Uniwersytetu Warszawskiego – R6S. Dodatkowo, w dwóch nowych kategoriach pojawiło się sporo studentów z uczelni, które jeszcze nie miały okazji być reprezentowane w rozgrywkach ligowych. Tak wybuchowa mieszanka jest gwarantem ogromnych emocji, które czekają na widzów i zawodników.
Gdzie oglądać?
Znakiem rozpoznawczym TMLA jest emisja wszystkich spotkań ligowych, które będą transmitowane z komentarzem na naszym kanale ligowym:
www.twitch.tv/ligaakademicka
Harmonogram spotkań:
– League of Legends – poniedziałki i wtorki od 19:00
– Rainbow 6: Siege – środy i czwartki od 19:00
– Gwint – piątki od 18:00
– CS:GO – soboty i niedziele od 18:00
Obsada komentatorska na S#5 TMLA:
– League of Legends – Łukasz „LEO” Mirek oraz Wojciech „Bezi” Wróbel
– CS:GO – Karol „Kasar” Suchecki oraz Tomasz „Stigu” Cwyl
– Gwint – Dawid „Azonh” Letachowicz oraz Maciej „Molegion” Kokosza
– R6:S – Maciej „SeBoL” Majewski
Wszystkie informacje na temat T‑Mobile Ligi Akademickiej:
www.ligaakademicka.pl oraz
www.facebook.com/LigaAkademicka

źródło: T-Mobile