Fajne Granty T‑Mobile – rusza kolejna edycja programu grantowego dla najmłodszych miłośników nowych technologii

Fajne Granty T‑Mobile – rusza kolejna edycja programu grantowego dla najmłodszych miłośników nowych technologii. Właśnie rozpoczęła się trzecia edycja wyjątkowego programu Fajne Granty T‑Mobile. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i sprawia, że mnóstwo młodych osób zaczyna fascynować się programowaniem. Udział w konkursie mogą wziąć organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki, ośrodki kultury. Co można zdobyć? Nowoczesny sprzęt i bezcenną wiedzę! Fajne Granty to program realizowany przez Fundację CoderDojo Polska i firmę T‑Mobile Polska. Jego celem jest wsparcie inicjatyw i środowisk zajmujących się szerzeniem nauki programowania skierowanej do społeczności lokalnej. W ramach Fajnych Grantów można otrzymać środki i sprzęt, który pozwoli zrealizować zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem nowych technologii. W jednej z poprzednich edycji chłopcy z Łomży zrobili ekorobota – robota ze śmieci. Elementy, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasowały, po dołączeniu kilku części elektronicznych, które mogli kupić dzięki przyznanemu grantowi, przekształciły się w coś spektakularnego! – mówi Joanna Pawlak, Prezes Fundacji CoderDojo Polska.
Stwórz technologiczne pudełko!
Kto z nas nie lubi rozpakowywać pudełka, w którym kryje się coś ciekawego? Wyzwaniem, które czeka na uczestników tegorocznej edycji programu, jest wymyślenie scenariusza zajęć wraz z materiałami potrzebnymi do ich przeprowadzenia. Warunek konieczny: wszystko musi zmieścić się w jednym, niezbyt dużym pudełku! Aby zgłosić się do programu, wystarczy zebrać pasjonatów nowych technologii i wspólnie wymyślić scenariusz zajęć oraz stworzyć listę niezbędnych materiałów. Swój pomysł należy opisać w zgłoszeniu dostępnym na stronie www.fajnegranty.pl. Następnie Komisja Grantowa, złożona z ekspertów z branży nowych technologii oraz przedstawicieli instytucji wspierających nowoczesną edukację, przydzieli środki na realizację najlepszych scenariuszy. Zadaniem laureatów będzie wypełnienie dwóch pudełek (o wymiarach 53x43x28,5 cm, wielkość walizki transportowej) sprzętem o wartości do 1000 złotych każde. Zawartość pudełek powinna być identyczna. Za pomocą materiałów z pierwszego pudełka uczestnicy konkursu będą realizować warsztaty, a drugi egzemplarz prześlą do siedziby Fundacji CoderDojo wraz z dokumentacją rozliczeniową, aby otrzymać zwrot kosztów. Wszystkie przesłane pudełka wezmą udział w drugim etapie rozgrywki.
Impuls do wszechstronnego rozwoju
Nadesłane Fajne Pudełka zostaną ocenione przez mentorów CoderDojo podczas zajęć z Ninja, czyli podopiecznymi Fundacji. Oceniane będą głównie dwa kryteria: innowacyjność oraz możliwość wykorzystania sprzętu już po zakończeniu programu grantowego. Autorzy najlepszego pomysłu otrzymają zaproszenia na specjalne warsztaty w siedzibie partnera, firmie T‑Mobile Polska. – Fajne Granty to program, który zachęca uczestników do nauki kreatywnego myślenia i współpracy. Dzięki niemu powstanie solidna baza wiedzy, z której każdy będzie mógł skorzystać. Dla tych młodych osób to także szansa na podzielenie się swoją pasją ze światem i pokazanie, że programowanie może być dobrą zabawą i otwiera wiele możliwości rozwoju – podsumowuje Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w T‑Mobile Polska. – Jako firma technologiczna chcemy wspierać akcje i pomysły związane z kodowaniem, gdyż jednym z filarów naszej działalności jest digital responsibility. Troska o świadome korzystanie z nowych technologii i umiejętność wykorzystywania ich do rozwoju, zwłaszcza przez dzieci i młodzież, jest dla nas niezwykle istotna. Zgłoszenia do programu Fajne Granty T‑Mobile przyjmowane są do 13.12.2019 r. poprzez stronę www.fajnegranty.pl

źródło: T-Mobile