Modernizacja jeleniogórskiej stacji Plusa BT33473

W dzisiejszym dniu rozpoczęła się wymiana anten sektorowych w stacji BT33473 w Jeleniej Górze, na dachu budynku BGI ZREMB, przy ul. Sobieskiego 53. Lokalizacja, to sąsiedztwo dwóch dróg krajowych, nr 3 oraz nr 30, biegnących do granicy Państwa w Zgorzelcu (Niemcy) oraz w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach (Republika Czeska). To również sąsiedztwo dwóch szlaków kolejowych, biegnących do granicy Państwa. W stacji, z pasm LTE pracuje wyłącznie LTE900. Pozostałe pasma, to UMTS900 (brak UMTS2100) oraz GSM900. Nowe modele wymienianych anten, to zestawy wielopasmowe Huawei, przygotowane pod 5G.
Dodajmy, że wbrew zasadom bezpieczeństwa i przepisom BHP, mimo prac na stacji i bezpośredniej przy niej obecności pracowników technicznych – stacja nie została wyłączona
Informację przekazaliśmy Polkomtelowi oraz do wiadomości Państwowej Inspekcji Pracy

źródło: informacja własna

(modernizacja odbywała się na stacji bazowej Play. Przepraszamy operatora sieci Plus za pierwotne przypuszczenia co do jego uchybień w zakresie bezpieczeństwa pracowników technicznych, pracujących przy stacji.
Więcej informacji tutaj – dop. red.)

4 komentarze

  1. 5G? 😁

  2. Od kiedy to wyłącza się stacje konkurencji? Przy rozbudowach Networks czy Polkomtel ani na chwilę nie widziałem wyłączenia stacji innych sieci w tej samej lokalizacji. Również nie widziałem wyłączania własnych stacji Polkomtel gdy prowadzone były prace niewymagające odłączenia sprzętu jak np. spawanie wsporników.

    • Przy takim zagęszczeniu infrastruktury być może to błąd. To, że zwyczajowo się nie wyłącza stacji konkurenta, to nie jest żaden argument, bo w grę wchodzi zdrowie pracowników w otoczeniu wspomnianej infrastruktury

  3. Powinno się wyłączać. Czytałem kiedyś artykuł, że pracownicy techniczni często narażeni na promieniowanie mają problemy z płodnością. Problem dotyczy mężczyzn. To była publikacja w jakimś czasopiśmie medycznym.

Comments are closed.