VoLTE w T-Mobile, Orange oraz Play. Na Plusa czekamy

Operatorzy globalni, tj.: Orange i T-Mobile, w tym również Play w swoich witrynach internetowych szeroko informują o usługach VoLTE oraz VoWiFi (WiFi calling). Publikują również listę terminali, które wg operatora są zgodne z usługami, o których mowa. Ponieważ materiał o rozszerzaniu dostępności VoLTE dla klientów Plusa spotkał się szerokim zainteresowaniem naszych Czytelników – poniżej informacje o możliwości korzystaniu z usług u konkurentów, w tym lista modeli, przy użytkowaniu których z usługi VoLTE można korzystać. Na szersze informacje Plusa w temacie wciąż czekamy
Telefony obsługujące VoLTE w poszczególnych sieciach:
1. Play:
https://www.play.pl/play-expert/porady/czym-jest-VoLTE-i-jak-z-niego-skorzystac.html#10
2. Orange:
– https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte#
3. T-Mobile:
– https://www.t-mobile.pl/pl/volte-i-vowifi

źródło: informacja własna / witryny operatorów

Materiały powiązane:
Plus: VoLTE oraz WiFi calling się wykluczają
Plus udostępnia VoLTE szerszemu gronu klientów

4 komentarze

  1. https://wificalling-volte.pl/ Warto wspomnieć tą stronę internetową, gdzie mamy wymienione modele telefonów, które wspierają powyższe usługi u danego operatora. Mamy też listę, które telefony wspierają kodek EVS.

    • Warto dodać, że jest to strona, którą uzupełniają użytkownicy i po pierwsze nie wszystkie modele tam mogą być także warto zgłaszać jeśli ktoś ma jakiś model, którego nie ma na liście, a po drugie niestety to, że tych modeli nie ma na liście operatorów to w przypadku problemów technicznych umyją oni ręce i będą twierdzić, że jest to wina telefonu, bo nie ma go na liście.

  2. W Playu niezależnie od taryfy Volte daje się uruchomić na praktycznie każdym nowym Samsungu, nawet jeśli danego modelu nie ma na liście operatora. W Plusie póki co nielicznym klientom abonamentowym Volte czasem uruchamia się na nowych Samsungach.

  3. A to ciekawe. Posiadam 3 letniego X-Cover’a 4 i VoLTE zostało mi uruchomiono bez żadnych ceregieli. Po prostu od 2 dni jest i już. I najważniejsze – działa. Przetestowane w wielu lokalizacjach na Górnym Śląsku.

Comments are closed.