Plus i Orange w podjeleniogórskiej stacji w miejscowości Siedlęcin

Na kanwie uruchamiania rozszerzonego zasięgu 5G przez grupę Cyfrowego Polsatu, w tym naszych testów, które losowo realizujemy dla stacji, pracujących w tym paśmie – prezentujemy jakość transmisji danych w stacjach Orange oraz Plusa, zlokalizowanych w miejscowości Siedlęcin w bezpośrednim sąsiedztwie radiowym stacji operatorów w Jeleniej Górze. Przypomnijmy, wyniki testów transmisji danych w 5G stacji, rozszerzonych do tego pasma w Jeleniej Górze w niczym 5G nie przypominają. Mało tego, daleko im nawet do optymalnych wyników w sieci 4G. Wracając do miejscowości Siedlęcin (stacja BT33792) – infrastruktura Plusa pracuje na maszcie T-Mobile, stacja Orange i T-Mobile pracuje na maszcie Orange. Obok jest również stacja Play, pracująca na własnym maszcie operatora. Stacja Orange i T-Mobile pracuje z trzema pasmami LTE, stacja Play również. Stacja Plus pracuje w tzw. kombinacji GUL, czyli GSM/UMTS900/LTE900, co powoduje, że w sąsiedztwie stacji Siedlęcin, ale również na odcinku od Jeleniej Góry po Siedlęcin i dalej (wzdłuż drogi do powiatowego Lwówka Śląskiego przez Wleń) – terminal jest przejmowany losowo przez stacje z Jeleniej Góry, w marginalnym zakresie z Jeżowa Sudeckiego (BT34588) oraz nade wszystko z trzech stacji, pracujących w wysokich lokalizacjach, tj.:
1) Komarno: BT33991
2) Dziwiszów: BT33453
(w obu stacjach brakuje czwartych sektorów oraz LTE2600)
3) Janice: BT33482 (w niej również brakuje czwartego sektora, ale również wnikliwej analizy jakości pracy ze względu na nagłą utratę sygnału Plusa wzdłuż drogi krajowej nr 30 na odcinku od miejscowości Barcinek po granice miejscowości Pasiecznik)
Przez stan rzeczy, opisany wyżej – trzy stacje, o których mowa są niepotrzebnie dociążane sieciowym ruchem, z jakością losową, podobnie jak z losową stabilnością sygnału
Warto dodać, że w łańcuchu drogowym w kierunku Lwówka Śląskiego po lokalizacji w Siedlęcinie stacje najstarszych operatorów pracują w następujących punktach i następującą kombinacją LTE:
1. Orange i T-Mobile:
a) Strzyżowiec (trzy pasma LTE)
b) Klecza (trzy pasma LTE)
c) Golejów, cztery sektory (trzy pasma LTE)
d) Wleń (4 pasma LTE)
2. Plus:
a) Czernica (model GUL), BT34534
b) Wleń (dwa pasma LTE), BT33474
c) Golejów, trzy sektory (model GUL), BT33735
d) Pławna Dolna (dwa pasma LTE), BT34519
Na odcinku od miejscowości Pławna po dojazd do miasta Lwówek Śląski cała trójka operatorów ma ogromne problemy z dostępnością do sygnału sieci nawet na zewnątrz budynków. Play uruchomił w ostatnim czasie stację w na pograniczu miejscowości Dębowy Gaj i Mojesz, ale brakuje mu – podobnie jak konkurentom – także stacji na południowych przedmieściach Lwówka Śląskiego
Stacja w miejscowości Siedlęcin, oprócz drogi, o której wspomnieliśmy powinna pokrywać część szlaku turystycznego od Jeleniej Góry do schronika PTTK „Perła Zachodu” w Siedlęcinie wzdłuż Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. U obu grup czyni to w sposób mierny, z tym że w przypadku Plusa oraz Play – sytuacja jest znacząco gorsza, aniżeli w przypadku Orange oraz T-Mobile. W przypadku każdego z operatorów natomiast sygnału sieci nie ma lub jest bardzo losowy w przypadku, kiedy próbujemy skorzystać z usług wewnątrz schroniska PTTK „Perła Zachodu”. Podobnie jest w przypadku baru przy Zalewie Pilchowickim przy kurorcie wodnym Zapora Pilchowicka w miejscowości Pilchowice. Ponad zalewem jest maszt Taurona, z którego można skorzystać do wybudowania stacji dającej pokrycie tego atrakcyjnego turystycznie rejonu. Pisaliśmy o tym na naszych łamach wiele razy
Testy transmisji danych w bezpośredniej, optycznej widoczności stacji Orange i Plusa dały wyniki jak niżej:
a) Orange

2. Plus (Siedlęcin BT-33792)

W przypadku stacji Plusa można ironicznie powiedzieć, że… jak wygląda – tak działa

źródło: informacja własna

Materiały powiązane:
5G Plusa: rewolucyjna technologia telekomunikacyjna świata dotarła do Jeleniej Góry
Plus LTE na kolejnych jeleniogórskich stacjach rozszerzonych do 5G

10 komentarzy

 1. „infrastruktura Plusa pracuje na maszcie T-Mobile, stacja Orange i T-Mobile pracuje na maszcie Orange. Obok jest również stacja Play, pracująca na własnym maszcie operatora.”
  Może kiedyś była to WIEŻA T-Mobile…

  • Kiedyś była to wieża TM. Czy teraz Plus ją kupił, czy nie to tak naprawdę na jakość pracy stacji nie ma wpływu. Podobnie jak to, czy konstrukcję nazwiemy wieżą, czy tradycyjnie – masztem

 2. Kolejny raz pokaz możliwości wspaniałego Plusa. Kpina z klientów i nic więcej niestety.

  • Nie przejmowałbym się tak bardzo klientami Plusa. Jest ich ileś milionów i wciąż przychodzą nowi, którzy m.in. odchodzą z sieci, którą wielbisz na granicy zidiocenia i bronisz z prawdziwie zelockim zaangażowaniem. Myślę tez, ze wbrew Twoim ciągłym lekceważącym uwagom na temat Plusa na każdej możliwej stronie poświęconej telefonii komórkowej większość klientów Plusa jest zadowolona z usług sieci.
   Ale cóż – Kielce to nie jest miejsce urodzenia. To stan umysłu.

   • 👏👏👏👍

   • Bardzo proszę o nie robienie osobistych wycieczek, a dodawanie komentarzy, związanych z tematem

   • Oj widać boli to co publikują tutaj na portalu i widać jak Plus odstaje w tych testach od konkurencji.
    P.S A możesz powiedzieć, która sieć tak traci oprócz Play? Bo z tego co widzę to każda notuje nowych klientów przy okazji wyników finansowych.

    • Proponuję zakończyć ten kierunek dyskusji, ponieważ prawdopodobnie dalszy jej tok donikąd nie doprowadzi

    • Plus posiada zadowolonych klientów, bo znam takich ludzi osobiście, niestety gorzka prawda jest taka, że w 90 przeszło procentach są to ludzie totalnie nieświadomi technologicznie i o bardzo niskich wymaganiach co do parametrów połączenia jak i rozmów. Stąd ich zadowolenie, płacą mało dostają dużo, ale nie mają pojęcia że u konkurencji dopłacą ciut a dostaną o niebo… nieporównywalnie lepszą jakość usług.

     • Jeden się rozkoszuje kaszanka, inny nie zje nic co nie ma 3 gwiazdek Michelina. I co z tego wynika? Generalnie nic. Tak samo z operatorami. Osoba, która nie może podnieść telefonu bez VoLTE, VoWiFi natywnego, esim czy kolejnego wyszukanego kodeka dźwięku wybierze sobie to co mu odpowiada. Inny, który ma to…gdzieś, wybierze też to co mu odpowiada. 
      Nie mam przy sobie żadnych badan, wątpię czy w ogóle są dostępne, ale myślę, że miażdżąca większość użytkowników potrzebuje telefonu do prostej komunikacji i jako takiego surfowania, żeby było w miarę stabilnie. Nie zapominajmy tez o cenie usług.

      Bardzo bym prosił o „nieodlatywanie”, a trzymanie się gruntu. Tworzy się bowiem fałszywy na wskroś obraz nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Garstka zapaleńców to garstka zapaleńców czyli jakiś tam promil lub nawet mniej. Ich rola i opinia ma, w najlepszym razie, znaczenie ultramarginalne.

Comments are closed.